Захворіло у світі
96,906,712
Померло у світі
2,075,902
Вилікувалось у світі
53,431,108
Захворіло в Україні
1,177,621
Померло в Україні
21,499
Вилікувалось в Україні
914,730
Росія скуповує золото в очікуванні нових санкцій

Росія скуповує золото в очікуванні нових санкцій

Центральний банк РФ почав стрімко поповнювати свої запаси золота, щоб убезпечити себе від більш суворих санкцій

Росія скуповує золото в очікуванні нових санкцій
фото pixabay.com

Російський Центральний банк стрімко збільшив обсяги закупівлі золота для поповнення свої резервів перед введеннями США нового раунду санкції. Про це повідомляє Bloomberg із посиланням  на дані МВФ.

За минулий місяць РФ рекордно збільшила закупку в обсязі у 26.1 тонн, таким чином запаси в країні збільшились до 2170 тонн.

За даними сайту Центрального банку РФ, запаси на кінець місяця оцінювались у $77,4 млрд. Останнього разу настільки багато золота за місяць Росія купувала у листопаді.

У квітні-травні Росія скоротила свій запас американських векселів та облігацій приблизно та чотири п’ятих та купила більше золота, що імовірно свідчить про те, що країна прагне скинути американські активи, щоб захистити себе від ризику більш жорстких санкцій.

Золото є «100-відсотковою гарантією від юридичних та політичних ризиків», – сказав тоді заступник губернатора ЦБ Дмитро Тулін.

«Це дуже розумно з боку Путіна, – сказав Джим Рікардс, автор та редактор інформбюлетеня «Стратегічна розвідка». – Росія перебуває у фінансовій війні. Вони позбавляються американських доларів та купують золото. Це ізолює їх від наслідків заморожування долара та санкцій».

Нагадаємо: днями у силу вступили нові санкції США проти РФ, введені через отруєння подвійного агента Сергія Скрипаля в англійському Солсбері.

Як повідомлялось, у жовтні-листопаді Сенат США може ввести нові санкцій проти РФ за втручання Росії в проміжні вибори до американського Конгресу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті