Кабмін уточнив порядок перетинання кордону з дитиною без згоди одного з батьків

Кабмін уточнив порядок перетинання кордону з дитиною без згоди одного з батьків

Затвердив перелік документів для перетинання кордону без згоди боржника зі сплати аліментів

Кабмін уточнив порядок перетинання кордону з дитиною без згоди одного з батьків
Фото: УНІАН

Кабінет міністрів уточнив перелік документів, який має надати один з батьків, що має намір перетнути кордон з дитиною за наявності боргів зі сплати аліментів у другого з батьків, а також порядок перевірки батьків під час перетинання кордону України.

Відповідну постанову №619 від 22 серпня 2018 «Про внесення змін до Правил перетинання державного кордону громадянами України» затвердив уряд.

Згідно з документом, виїзд з України дітей, що не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків або інших осіб, здійснюється без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків у разі пред'явлення довідки про заборгованість зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за чотири місяці, виданої органом державної виконавчої служби, приватним виконавцем.

Крім того, без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків у разі тимчасового виїзду з України на строк до одного місяця потрібно пред’явити рішення суду або органу опіки та піклування або їх копій, засвідчених нотаріально чи органом, який їх видав, у якому визначено (підтверджено) місце проживання дитини з одним із батьків, який має намір виїзду з дитиною або який уповноважив на це нотаріально посвідченою згодою інших осіб.

Також для виїзду за кордон без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків можна пред’являти довідку, видану органом державної виконавчої служби, приватним виконавцем, про наявність заборгованості зі сплати аліментів (у разі коли сукупний розмір заборгованості перевищує суму відповідних платежів за три місяці).

Документ, який також підтверджує право одного з батьків на вивезення дитини на лікування за кордон, без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків, видається лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу, в порядку та за формою, встановленими МОЗ (у разі коли заборгованість по аліментах становить понад три місяці, але не більше чотирьох місяців).

Також представники прикордонної служби України під час перетину державного кордону перевірятимуть батьків на відсутність відомостей щодо них у переліку відомостей про боржників за рішеннями про встановлення побачення з дитиною, про усунення перешкод у побаченні з дитиною Єдиного реєстру боржників.

«У разі наявності в Єдиному реєстрі боржників таких відомостей уповноважена службова особа підрозділу охорони державного кордону відмовляє у перетинанні державного кордону з дитиною тому із батьків, який має намір виїзду з дитиною, або у перетинанні державного кордону дитині, яка виїжджає з України в супроводі інших осіб, уповноважених одним з батьків нотаріально посвідченою згодою, про що виносить обґрунтоване письмове рішення із зазначенням причин відмови, один примірник якого видається особі, якій відмовлено в перетинанні кордону», – йдеться у документі.

Водночас відсутність можливості перевірити в Єдиному реєстрі боржників наявність таких відомостей не може бути підставою для відмови особі у перетинанні державного кордону. 

Нагадаємо, Кабмін також заборонив боржникам зі сплати аліментів реєстрацію та перереєстрацію автівок.

Як писав Mind, 7 грудня 2017 року Верховна  Рада прийняла закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів» №7277, який, зокрема, передбачає позбавлення неплатників аліментів водійських прав та права виїзду за кордон.
Закон набув чинності 6 лютого 2018 року.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло