Перший метеорологічний супутник з українським двигуном вивели на орбіту
Запуск був з космодрому Куру у Французькій Гвіані

Європейська ракета-носій (РН) легкого класу Vega з українським двигуном успішно вивела на орбіту перший метеорологічний супутник Європейського космічного агентства (ESA) Aeolus, повідомляє Державне космічне агентство України.
Запуск був здійснений в 00:20 за київським часом з космодрому Куру у Французькій Гвіані (Південна Америка) пуск, став 12-м за програмою Vega і першим в 2018 році.
Виготовлений європейським концерном Airbus супутник Aeolus масою 1,35 тонни призначений для дистанційного зондування вітру і вивчення атмосфери Землі. Це перший супутник, здатний спостерігати за вітрами, використовуючи лазерну технологію для створення динамічних 3D-карт приземних вітрів по всьому світу.
Aeolus оснащений інструментом LIDAR (Light Detection And Ranging) під назвою Aladin, який використовує ефект Доплера для визначення швидкості вітру на різних висотах. Супутник надасть надійні дані профілю вітру в глобальному масштабі. Дані необхідні метеорологам для подальшого підвищення точності прогнозів погоди і кліматологів для кращого розуміння глобальної динаміки атмосфери Землі. Термін служби супутника – три роки.
РН Vega розроблена Європейським космічним агентством (ESA) спільно з Італійським космічним агентством (ASI). Вона призначена для виведення на сонячно-синхронну орбіту висотою 1200 км супутників масою до 1200 кг або на полярну орбіту висотою 700 км супутників масою 1500 кг.
Маршовий двигун для 4-го ступеня РН RD-868P розробило ДП «Конструкторське бюро «Південне» і виготовило ДП «ВО Південмаш» (обидва – Дніпро). Успішний пробний пуск РН Vega здійснений в лютому 2012 року. З травня 2013 року ЕSА початок комерційної експлуатації нової РН.
У липні 2017 року українські учасники кооперації за програмою Vega продовжили укладений в 2012 році контракт з європейським підрядником – італійської Avio SpA на поставку серійних двигунів для РН Vega до 2020 року.
В даний час Україна готує створення інформаційного хаба для реалізації підписаного в травні 2018 року угоди з ЄС щодо співпраці в європейській програмі космічного моніторингу Copernicus.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].