У США зачитали останні слова сенатора Маккейна

У США зачитали останні слова сенатора Маккейна

Передсмертне послання перед широким загалом прочитав друг Маккейна Рік Девіс

У США зачитали останні слова сенатора Маккейна
сенатор Джон Маккейн
фото Shutterstock

Сенатор Джон Маккейн, який помер у суботу від раку мозку, написав прощальне повідомлення, яке було згодом зачитано його другом Ріком Девісом. NBC наводить повний текст останніх слів сенатора.

«Мої співвітчизники, кому я із вдячністю відслужив 60 років і особливо мої друзі-аризонці!

Дякую вам за привілей служити вам та за життя, яке я зміг собі дозволити завдяки рокам в армії та політиці. Я старався служити нашій країні з честю. Я допускав помилки, але сподіваюсь, моя любов до Америки переважить їх.

Я часто помічав, що я найщасливіша людина на землі. Я відчуваю це навіть зараз, коли готуюсь до кінця свого життя. Я любив своє життя, усе. У мене був різний досвід, пригоди та друзі, яких би вистачило для 10 хороших життів, і я надзвичайно вдячний. Як і у більшості людей, у мене є про що жалкувати. Але я б ніколи не віддав і дня з мого життя, у хороші або погані часи, бо кожен день був найкращим.

Я зобов’язаний цим задоволенням моїй любові до сім’ї. Ні в кого ніколи не було більш люблячої дружини або дітей, якими б пишались більше, ніж я. І це все завдяки Америці. Бути пов’язаним з американськими цінностями – свободою, справедливістю, повагою до гідності кожної людини – приносить більш звеличене щастя, ніж тимчасові задоволення. Наша ідентичність та відчуття цінності не обмежені, а розширені тим, що вони служать добру більше, ніж нам самим.

«Мої любі американці» – ця асоціація значила для мене більше, ніж будь-яка інша. Я жив та помер гордим американцем. Ми є громадянами найбільшої у світі країни, країни ідеалів, а не крові та ґрунту. Ми благословенні і є благословенням для людства, коли ми просуваємо ці ідеали вдома та по світу. Ми допомогли звільнити від тиранії та бідності більше людей, ніж будь-коли в історії. Ми отримали величезне багатство та силу в цьому процесі.

Ми ослабили нашу велич, коли плутали патріотизм з племінним суперництвом, яке посіяло образу, ненависть та насилля  в усіх куточках земної кулі. Ми ослаблюємо її, коли ховаємось за стінами, а не ламаємо їх, коли ми сумніваємось у силі наших ідеалів, а не довіряємо їм стати великою силою змін, якими вони були завжди

Ми – 325 млн багатоголосих особистостей. Ми доводимо свою правоту та конкуруємо. А іноді навіть ображаємо один одного до хрипоти під час дебатів Але у нас завжди було більше спільного, ніж відмінного. Якби ми лише про це пам’ятали та давали перевагу презумпції, яку ми всі так любимо в нашій країні, ми б змогли пройти через усі складні часи. Ми вийдемо з них сильнішими, ніж були раніше. Ми завжди так робимо.

Десять років тому я мав привілей поступитись на президентських виборах. Я хочу закінчити моє прощання з вами з щирою вірою в американців, яку я так сильно відчуваю цього вечора.

Я відчуваю її дуже сильно.

Не впадайте у відчай від існуючих труднощів і вірте в призначення та велич Америки. Американці ніколи не здаються. Ми не відступаємо. Ніколи не ховаємось від історії. Ми творимо історію.

Прощавайте, любі американці. Хай благословить бог вас та Америку».

Нагадаємо: 25 серпня 2018 року, на 81-му році життя, помер сенатор Джон Маккейн.  

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті