ЄС має намір реформувати СОТ через суперечку між США та Китаєм
План реформування буде складено за результатами численних зустрічей міністрів торгівлі на високому рівні по усьому світі

В умовах загострення торгової війни Євросоюз має намір захистити Світову організацію торгівлі від того, щоб вона не стала непотрібною і планує обговорити ймовірну реформу СОТ через взаємне підвищення мит на товари з Китаю та США. Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на власні джерела.
Наступного місяця в Брюсселі ЄС прийматиме міністрів торгівлі із США та Японії. Ця зустріч стане частиною зусиль, спрямованих на вирішення питання торгової практики Китаю таким чином, щоб не маргіналізувати СОТ. Повідомляється, що зустріч стане першою з близько десяти інших на високому рівні по усьому світу, яку відбуватимуться протягом наступного року.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Прагнення реформувати СОТ набуло особливої актуальності після того, як Дональд Трамп став президентом, а його адміністрація продемонструвала неприховану зневагу до СОТ. Сам американський президент неодноразово говорив, що «СОТ несправедлива у відношенні до США».
«Ситуація серйозна, – заявив генеральний директор організації Роберто Азеведо. – Є багато світових лідерів, які розуміють, що нам потрібні переговори, нам треба сісти, поговорити та знайти рішення».
Наразі ЄС працює над планом реформування організації. Вloomberg зазначає, що скоріше всього, у цьому плані будуть представлені кроки із скорочення торгових видатків та заходи, які зможуть зробити систему врегулювання суперечок в СОТ більш прозорою. Також ймовірно будуть перераховані заходи, які змогли б укріпити саму організацію.
Нагадаємо: з 1 червня почали діяти імпортні мита США на сталь та алюміній із ЄС, Мексики та Канади. До цього, у квітні, президент США впровадив 25% мита на 1300 товарів із Китаю, а пізніше зазначив, що готує розширення цього списку. Уже в червні Трамп повідомив про затвердження нових мит на перелік китайських товарів на суму близько $50 млрд.
Між тим експерти підрахували, що торгова політика Трампа може коштувати світовій економіці $2 трлн збитків щороку.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.