Україна може запровадити обов'язкові аукціони для проектів СЕС потужністю 10+ МВт та ВЕС – 20+ МВт

Україна може запровадити обов'язкові аукціони для проектів СЕС потужністю 10+ МВт та ВЕС – 20+ МВт

Акціони повинні проводитися 2 рази на рік

Україна може запровадити обов'язкові аукціони для проектів СЕС потужністю 10+ МВт та ВЕС – 20+ МВт
фото pixabay.com

Під час наради Держенергоефективності, бізнесу та Комітету Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу, сторони домовилися необхідність запровадити обов'язкові «зелені» аукціони для проектів СЕС та ВЕС, повідомляє Урядовий Портал.

Як відомо, у червні у ВРУ було зареєстровано низку альтернативних законопроектів про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії.

Такі зміни передбачують, зокрема, і введення аукціонів на проекти об'єктів генерації альтернативної енергетики. Під час наради, учасники погодилися, що систему аукціонів необхідно впровадити з 2020 року і проводити торги не рідше, ніж двічі на рік. 

Передбачається, що в аукціонах зможуть брати участь різні компанії незалежно від встановленої потужності об’єкта та джерела «чистої» енергії. Втім аукціони будуть необхідні для проектів СЕС потужністю більше 10 МВт та ВЕС потужністю більше 20 МВт.

Крім того, запропоновано розглянути можливість в подальшому поширити обов’язковість аукціонів на менш потужні об’єкти.

Основною перевагою законопроекту є термін державної підтримки – 20 років.

Раніше повідомлялося, що: у Верховній Раді зареєстровували законопроект №8449-1, який пропонує зберегти в найближчі 2 роки високі «зелені тарифи» на альтернативну електроенергію, а потім ще 5 років не вводити аукціони, спрямовані на зниження тарифів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло