Мінрегіон узаконить збудовані без дозволу дачі та будинки

Мінрегіон узаконить збудовані без дозволу дачі та будинки

Міністерство запускає механізм «будівельної амністії» щодо об'єктів, збудованих до 2015 року

Мінрегіон узаконить збудовані без дозволу дачі та будинки
фото pixabay.com

Міністерство регіонального розвитку і будівництва зареєструє й прийме в експлуатацію об'єкти приватного сектору, які були збудовані до 2015 року, заявив глава Мінрегіону Геннадій Зубко на своїй сторінці у FB.

«Запускаємо механізм «будівельної амністії» для об’єктів незначного класу наслідків (СС1)! Цього рішення чекають дуже багато громадян, кожне п'яте звернення до ДАБІ сьогодні – з приводу «будівельної амністії», – наголосив очільник міністерства. За словами міністра, Мін'юст опублікує наказ Мінрегіону про порядок обстеження та прийняття в експлуатацію таких об’єктів.

Йдеться про такі об'єкти приватного сектору, як будинки, дачні або садибні будинки, гаражі, які були збудовані до 2015 року і мають площу не більше 300 кв. м.

У першу чергу це стосується приватного сектору, який раніше не встиг зареєструвати документи на свої домівки, дачні або садибні будинки, гаражі, які були збудовані до 2015 року і мають площу не більше 300 кв. м.

Міністр зазначив, що порядок обстеження та прийняття об'єктів в експлуатацію не потребує від українців довідок. Головним фактором є те, що збудований об’єкт відповідає цільовому призначенню земельної ділянки, будівельним нормам та пройшов технічну інвентаризацію.

Термін прийняття об'єкту в експлуатацію – 10 днів з моменту подачі заяви.

Порядок розроблений на виконання закону № 3696 «Про внесення змін до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо продовження терміну прийняття в експлуатацію об’єктів будівництва, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт».

Нагадаємо: введення в експлуатацію житла в Україні за підсумками січня – червня 2018 року скоротилося на 27,8% порівняно з аналогічним періодом 2017 року – до 3 млн 456 700 кв. м.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло