«Газпром» визнав арешт акцій газопроводу «Блакитний потік»
Раніше російський монополіст, в тому числі в суперечці з «Нафтогазом», не визнавав арешту своїх акцій

Cуд Амстердама наклав арешт на пакет акцій компанії Blue Stream Pipeline Company, яка належить «Газпрому». У звіті холдингу за перші два квартали 2018 року, на який посилається Tecnoblog, вказано, що також заарештовано борг Blue Stream перед «Газпромом».
Це зроблено в рамках вимог щодо суперечки російського концерну з українським «Нафтогазом» в арбітражі Стокгольма.
Згадана компанія є спільним підприємством російського газового монополіста й італійської Eni. Компанію було створено на паритетних засадах для реалізації проекту з будівництва газопроводу «Блакитний потік». Blue Stream володіє морською ділянкою газопроводу і компресорною станцією «Берегова».
Наголошується, що це перший арешт активів, офіційно визнаний «Газпромом». Раніше холдинг спростував повідомлення «Нафтогазу України» про те, що суд Швейцарії заарештував акції компаній Nord Stream AG і Nord Stream 2 AG.
Нагадаємо, наприкінці травня Україна повідомила, що почала примусове стягнення з «Газпрому» коштів за судовим рішенням Стокгольмського арбітражу, згідно з яким російська компанія повинна виплатити українському газовому холдингу $2,6 млрд. Спочатку в Швейцарії, а потім в Нідерландах українська компанія спробувала заарештувати активи Nord Stream AG і Nord Stream 2 AG.
Потім «Газпром» виступив із заявою, що домігся припинення виконання цього рішення, однак «Нафтогаз» в червні заявив, що, в свою чергу, отримав дозвіл Комерційного суду Лондона на заморожування активів «Газпрому» в Великобританії в рамках забезпечення виконання рішення Стокгольмського арбітражу.
У зв'язку з цим західні банки і компанії, які працюють з «Газпромом», почали відмовлятися вести справи з російським монополістом, побоюючись, що кошти, які «Газпром» залучить в ході програми запозичень, можуть бути заарештовані.
На даному етапі «Нафтогаз» планує заарештовувати активи «Газпрому» по всьому світу, а «Газпром» – використовувати діаметрально протилежне рішення суду Швеції про призупинення процедури стягнення там, де українська компанія зуміє домогтися певних результатів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].