«Газпром» визнав арешт акцій газопроводу «Блакитний потік»

«Газпром» визнав арешт акцій газопроводу «Блакитний потік»

Раніше російський монополіст, в тому числі в суперечці з «Нафтогазом», не визнавав арешту своїх акцій

«Газпром» визнав арешт акцій газопроводу «Блакитний потік»
фото My Shared

Cуд Амстердама наклав арешт на пакет акцій компанії Blue Stream Pipeline Company, яка належить «Газпрому». У звіті холдингу за перші два квартали 2018 року, на який посилається Tecnoblog, вказано, що також заарештовано борг Blue Stream перед «Газпромом».

Це зроблено в рамках вимог щодо суперечки російського концерну з українським «Нафтогазом» в арбітражі Стокгольма.

Згадана компанія є спільним підприємством російського газового монополіста й італійської Eni. Компанію було створено на паритетних засадах для реалізації проекту з будівництва газопроводу «Блакитний потік». Blue Stream володіє морською ділянкою газопроводу і компресорною станцією «Берегова».

Наголошується, що це перший арешт активів, офіційно визнаний «Газпромом». Раніше холдинг спростував повідомлення «Нафтогазу України» про те, що суд Швейцарії заарештував акції компаній Nord Stream AG і Nord Stream 2 AG.

Нагадаємо, наприкінці травня Україна повідомила, що почала примусове стягнення з «Газпрому» коштів за судовим рішенням Стокгольмського арбітражу, згідно з яким російська компанія повинна виплатити українському газовому холдингу $2,6 млрд. Спочатку в Швейцарії, а потім в Нідерландах українська компанія спробувала заарештувати активи Nord Stream AG і Nord Stream 2 AG.

Потім «Газпром» виступив із заявою, що домігся припинення виконання цього рішення, однак «Нафтогаз» в червні заявив, що, в свою чергу, отримав дозвіл Комерційного суду Лондона на заморожування активів «Газпрому» в Великобританії в рамках забезпечення виконання рішення Стокгольмського арбітражу.

У зв'язку з цим західні банки і компанії, які працюють з «Газпромом», почали відмовлятися вести справи з російським монополістом, побоюючись, що кошти, які «Газпром» залучить в ході програми запозичень, можуть бути заарештовані.

На даному етапі «Нафтогаз» планує заарештовувати активи «Газпрому» по всьому світу, а «Газпром» – використовувати діаметрально протилежне рішення суду Швеції про призупинення процедури стягнення там, де українська компанія зуміє домогтися певних результатів.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло