ВСУ сприяє рейдерському захопленню львівського ТЦ – Dragon Capital

ВСУ сприяє рейдерському захопленню львівського ТЦ – Dragon Capital

Верховний суд відновив розгляд справи про купівлю-продаж, рішення по якій набрало чинності

ВСУ сприяє рейдерському захопленню львівського ТЦ – Dragon Capital
Фото Shutterstock

Верховний Суд (ВС), ігноруючи норми законодавства, задовольнив скаргу рейдерів і відновив розгляд справи щодо договору купівлі-продажу ТЦ «Victoria Gardens, рішення по якому набрало законної сили, заявляють в Dragon Capital.

Зокрема пояснюється, що у червні 2017 група шахраїв підробила документи про передачу права власності на 100% статутного капіталу в ТОВ «Фенікс-Капітал» (власник ТЦ «Victoria Gardens» площею 104 000 кв.м) за 100 000 грн.

Незаконність зазначених дій була підтверджена Госпсудом Львівської області, який визнав договір купівлі-продажу недійсним. Рішення не оскаржувалося і набрало чинності 14 листопада 2017 року.

Апеляція була подана за 5 місяців, у квітні 2018 року. Зазначається, що причиноюпропуску строку скаржник зазначив відсутність його представника на суді, неправильну адресу, на який суд відправив копії рішення, а також перебування на лікуванні з 6 листопада по 10 грудня 2017 року.

Проте Dragon Capital наполягає, що представник відповідача був присутній при розгляді справи в суді, а тому був належно повідомлений про розгляд справи; у документах скаржник використовував саме ту адресу, на який суд направив рішення. Водночас, слабким аргументом є і дані про лікування, яке завершилося в грудні. Як наслідок Львівський апеляційний господарський суд відмовив у відкритті провадження.

Відповідач звернувся до ВСУ 25 червня 2018 року з касаційною скаргою, в якій просив скасувати постанову апеляційного суду.

«Дивно, але ВС, ігноруючи норми законодавства України, попередню практику ВС в аналогічних справах та практику Європейського суду з прав людини, задовольнив касаційну скаргу рейдерів. Крім того, ВСУ розглянув скаргу взагалі без сплати судового збору, що є вкрай незвичайним в судовій практиці України та може свідчити про заангажованість та необ'єктивність суддів», – йдеться у повідомленні Dragon Capital.

Нагадаємо: Антимонопольний комітет України дав дозвіл групі Dragon Capital придбати ТОВ «Аскор Компані» (Київ), яке управляє торговим центром Sky Park у Вінниці і володіє земельними ділянками під ним.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті