Завод «Титан» у Армянську зупинив роботу через викид хімічних речовин

Завод «Титан» у Армянську зупинив роботу через викид хімічних речовин

Усіх дітей міста буде направлено на кримські курорти

Завод «Титан» у Армянську зупинив роботу через викид хімічних речовин
скрін-шот Youtube

Завод «Титан» у Армянську на півночі Криму на два тижні зупинить роботу через перевищення допустимої норми концентрації шкідливих речовин у повітрі. Про це повідомляє RNS з посиланням на кримські ЗМІ та заяву самопроголошеного прем'єр-міністра АР Крим Сергія Аксьонова.

«За погодженням з керівництвом заводу «Титан» мною прийнято рішення на два тижні зупинити завод «Титан», – сказав Аксьонов.

За його словами, керівництво заводу пообіцяло, що всі співробітники отримають зарплату за місяць у повному обсязі.

«Відповідально заявляю, що здоров'ю та життю громадян ніщо не загрожує. Однак для того, щоб виробити всі алгоритми дій, прийнято рішення для всіх дітей міста Армянська шкільного віку, а якщо дошкільного – з мамами, оголосити канікули і відправити відпочивати в кримські санаторії», – заявив Аксьонов.

У ніч з 23 на 24 серпня в Армянську стався викид невідомих речовин, через що на листі дерев і дахах будинків з'явився маслянистий наліт жовтуватого кольору, а в населеному пункті поширився їдкий запах кислоти. 

Аксьонов заявив, що викиди сталися на заводі «Титан» у Армянську. У прес-службі заводу повідомили, що підприємство не причетне до інциденту. Пізніше Аксьонов заявив, що викиди шкідливих речовин були, можливо, здійснені не з заводу «Кримський титан», а з ВАТ «Кримський содовий завод» або з АТ «Бром».

28 серпня фахівці кримського управління «Роспотребнадзора» не виявили перевищення гранично допустимої концентрації забруднюючих речовин в повітрі поблизу хімзаводу. 30 серпня так званий віце-прем'єр Криму Ігор Михайличенко пов'язав викид хімічної речовини в Армянську з тривалим підвищенням температури повітря, тривалою відсутністю опадів і зниженням рівня води в кислотонакопичувачі.

Як свідчать місцеві жителі, на територіях, розташованих близько до кислотонакопичувача, вимерла вся рослинність, а з дерев опало листя.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті