Захворіло у світі
981,221 особа
Померло у світі
50,230 осіб
Вилікувалось у світі
204,605 осіб
Захворіло в Україні
804 особи
Померло в Україні
20 осіб
Вилікувалось в Україні
13 осіб
НАБУ розкрило схеми виводу коштів з VAB Банку Бахматюка

НАБУ розкрило схеми виводу коштів з VAB Банку Бахматюка

За тиждень до визнання неплатоспроможним банк вивів щонайменше $90 млн

НАБУ розкрило схеми виводу коштів з VAB Банку Бахматюка
Бізнесмен Олег Бахматюк
Фото УНІАН

Детективи Національного антикорупційного бюро розкрили схеми, за якими виводилися кошти VAB Банку, що належав Олегу Бахматюку, до визнання його неплатоспроможним (до 20 листопада 2014 року), повідомила ЕП з посиланням на ухвалу Солом'янського районного суду.

Так, за даними НАБУ, 14 листопада було повернено 110 млн грн депозитів ПАТ «Тростянецький м'ясокомбінат» і 266 млн грн ПАТ «ШП «Свiтанок» (обидві підконтрольні Бахматюку), незважаючи на заборону НБУ достроково повертати кошти особам, пов’язаним з банком. 

Компанія Quickcom Limited за два дні забрала $45 млн кредиту достроково на свій запит від 18 листопада, коли інші вкладники отримували по 1000 грн в день через касу. Водночас Наглядова рада 20 листопада схвалила зарахування часткових зустрічних однорідних вимог, які виникли у боржників СТОВ «Старовірський птахокомплекс», ТОВ «Агроуніверсал ЛТД», ТОВ «Інвестиційна компанія «Агросоюз РП», ТОВ «Мульті Фінанс», на загальну суму 682 млн грн.

Згідно з ухвалою, детективи НАБУ отримали тимчасовий доступ до речей та документів членів правління, наглядової ради VAB Банку у справі щодо розтрати коштів рефінансування НБУ. Але в прес-службі Бахматюка заявили, що «справа, яку відкрило НАБУ проти VAB Банка, півтора роки досліджувалася і була закрита іншими правоохоронними органами».

«Усі факти, які були наведені в ухвалі суду, вже 1,5 роки досліджувалися іншими правоохоронними органами, були проведені десятки допитів і слідчих дій, у результаті чого справа була закрита за відсутністю складу злочину», – стверджують у компанії.

Крім того, сам Бахматюк переконує, що «вказані гроші не виходили з банку», а всі операції, що на них зазначали детективи, були внутрішньо банківськими.

Нагадаємо: НБУ 19 березня 2015 року відкликав банківську ліцензію та вирішив ліквідувати ВіЕйБі Банк, що був заснований у 1992 році. До початку жовтня 2014 року за розміром активів займав 16-е місце (24 млрд грн) серед усіх банків країни.

Бахматюк став співвласником VAB Банку у 2011 році, заявивши про намір сконцентрувати більше 50% акцій. До цього банк контролювався Сергієм Максимовим (49%) спільно з  нідерландською TBIF Financial Services. До середини листопада 2011 року частка нідерландської TBIF Financial Services у VAB Банку зменшилася до 8%, а Максимова – до 10%.

Пізніше за зверненням Нацбанку прокуратура Києва відкрила кримінальне провадження за розкраданням в особливо великих розмірах щодо можливих неправомірних дій службових осіб неплатоспроможного ВіЕйБі Банку і його власника Олега Бахматюка.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію