Захворіло у світі
5,453,784
Померло у світі
345,721
Вилікувалось у світі
2,191,310
Захворіло в Україні
21,245
Померло в Україні
623
Вилікувалось в Україні
7,234
Харківська облрада надала дозвіл на розробку родовища газу маловідомій компанії і відмовила «Укргазвидобуванню»

Харківська облрада надала дозвіл на розробку родовища газу маловідомій компанії і відмовила «Укргазвидобуванню»

Спецдозвіл на ділянку на Мажарівській площі отримало ТОВ «НАЕР Компані»

Харківська облрада надала дозвіл на розробку родовища газу маловідомій компанії і відмовила «Укргазвидобуванню»
Фото: Shutterstock

Депутати Харківської облради на останньому засіданні відмовилися надати «Укргазвидобуванню» узгодження на надання спецдозволу на Мажарівско-Южнокобзовську ділянку, але прийняли рішення про погодження надання спеціального дозволу ТОВ «НАЕР Компані» на розробку і видобуток газу на пересічній ділянці.

Про це повідомляє БізнесЦензор із посиланням на прес-службу «Укргазвидобування».

Зокрема, маловідомій компанії узгодили дозвіл на користування надрами з метою геологічного вивчення нафтогазоносних надр, у тому числі дослідно-промислової розробки родовищ, з подальшим видобуванням вуглеводнів (промислова розробка родовищ) на Мажарівській площі.

«Саме ця ділянка перетинається з Мажарівско-Южнокобзівскою ділянкою надр, на яку товариство ще в квітні 2018 направило в Держгеонадр пакет документів на отримання спеціального дозволу. До цього часу рішення про надання зазначеного спеціального дозволу товариству відсутня. У свою чергу, Держгеонадра направили пакет документів на отримання погодження надання зазначеного спеціального дозволу до Харківської облраді листом ще 25 червня», – сказано в повідомленні.

«На жаль, державна влада найбільших газоносних регіонів України вважає за краще маловідомі приватні компанії, а не лідера газовидобутку України, державну компанію «Укргазвидобування», на яку покладено відповідальність за виконання державної програми по збільшенню видобутку і досягнення енергонезалежності», – відзначають в компанії.

У компанії нагадали, що родовища «Укргазвидобування» виснажені більш ніж на 70%, а державна програма збільшення видобутку газу передбачає, що товариство щорічно буде отримувати 15-20 спецдозволів на нові ділянки для відкриття нових родовищ.

У свою чергу, ТОВ «НАЕР Компані» на початку року змінило власника, директора та основний вид діяльності. Раніше ця компанія займалася торгівлею.

Як повідомлялося, раніше Полтавська облрада неодноразово відмовляв «Укргазвидобуванню» в узгодженні ліцензій, що, як заявляли в компанії, зриває програму збільшення видобутку.

Нагадаємо, «Укргазвидобування» за 7 місяців 2018 року сплатило 678 млн грн ренти. Понад 101,5 млн грн компанія сплатила у липні в 11 областях.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті