Шведський парламент виступив проти «Північного потоку-2»

Шведський парламент виступив проти «Північного потоку-2»

Парламентарі вважають цей російський проект енергетично недоцільним, а також небезпечним

Шведський парламент виступив проти «Північного потоку-2»
фото Shutterstock

Усі парламентські партії Швеції хочуть зупинити будівництво суперечливого російського газопроводу «Північний потік-2», який проходитиме дном Балтійського моря. Про це повідомляє sverigesradio.se.

Прес-секретар коаліційної партії з питань ЄС Карін Енстрем вважає, що «Північний потік-2» – є поганим рішенням», як з огляду енергетичної політики, так і враховуючи галузь охорони навколишнього середовища та безпеки.

 На думку шведського парламенту, є декілька причин протистояти новому газопроводу. ЄС хоче збільшити долю екологічно чистої енергії з відновлюваних джерел. А залежність від викопного газу вестиме Європу в протилежному напряму. Крім того, мова йде і про політику безпеки. Шведські парламентарі не хочуть бачити посилену російську активність так близько до швейцарського узбережжя.

«Росія не дотримується міжнародного права. Ми бачили це в Грузії, бачили в Україні та на півострові Крим. Тому нам важливо знайти інші способи забезпечення виробництва електроенергії, а не залежати від Росії», – зазначив євро депутат від шведської Християнсько-демократичної партії Ларс Адактуссон.

Нагадаємо: у ніч на 25 липня в Німеччині розпочалось укладання труб проекту «Північний потік-2».

Як повідомлялось, США належать до числа країн, які виступають проти реалізації проекту «Північний потік-2» і на початку серпня в Сполучених Штатах підготували проект нових санкцій, які можуть бути використані для того, щоб не дати завершити будівництво російського газопроводу.

Крім того, за після зустрічі президента США Дональда Трампа із президентом Єврокомісії Жан-Клодом Юнкером, ЄС пообіцяла імпортувати більше природного газу з США.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло