The New York Times має версію, за що хотіли вбити Сергія Скрипаля
Колишній співробітник ГРУ, за інформацією видання, допомагав іспанській розвідці боротись із російською організованою злочинністю, яка пов’язана із владою РФ

Колишній російський шпигун Сергій Скрипаль співпрацював з іспанською розвідкою, щоб допомогти їй боротися з російською організованою злочинністю, деякі представники якої мають зв’язки з російською владою. Про це повідомляє The New York Times.
Звіт про діяльність Скрипаля в Іспанії, який було надано іспанським високопосадовцем, додає нових подробиць до справи, що продовжує розпалювати напругу у відносинах Росії та Заходу.
За словами європейських чиновників, замість того щоб просто жити ізольованим життям у відставці, Скрипаль, колишній офіцер російської військової розвідки, продовжував вести тренінги для шпигунів у Чехії та Естонії.
Видання проводить також паралель між інцидентом із Скрипалем та ще одним російським шпигуном Олександром Литвиненком, який також допомагав боротись із російською організованою злочинністю в Мадриді та якого було отруєно радіоактивним ізотопом полонію у 2006 році.
Стало відомо, що Скрипаль почав працювати в Мадриді ще в середині 1990-х. Він працював під прикриттям як військовий аташе в російському посольстві. Тоді, як повідомляється, його і було завербовано британською розвідкою, що, власне і стало причиною його арешту в 2004 році. У 2010 році його обміняли на російських шпигунів у США. Відтоді Скрипаль проживав у Великій Британії.
Нагадаємо: Сергія Скрипаля та його доньку було отруєно на початку березня 2018 року в англійському Солсбері із застосування нервово-паралітичної речовини «Новичок». Обом потерпілим вдалось вижити.
Британія поклала відповідальність за напад на Росію, як і виробництво самого «Новичка». Москва усі обвинувачення відкидає.
Днями британська прокуратура оприлюднила імена підозрюваних росіян та продемонструвала відповідні фото та відеодокази.
Під час останнього засідання Радбезу ООН, постпред РФ при ООН Василь Небензя назвав усі звинувачення «русофобськими фантазіями».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].