Верховний суд не задовольнив касаційну скаргу банку «Юнісон» до НБУ

Верховний суд не задовольнив касаційну скаргу банку «Юнісон» до НБУ

Акціонер банку просив суд скасувати рішення регулятора про віднесення банку до категорії неплатоспроможних

Верховний суд не задовольнив касаційну скаргу банку 	«Юнісон» до НБУ
Фото Unison Bank

Верховний Суд 7 вересня 2018 року залишив без задоволення касаційну скаргу акціонера ПАТ “Банк “Юнісон” – компанії «Мелігант Груп ЛТД» на ухвалу Вищого адміністративного суду України, якою рішення судів попередніх інстанцій про відмову у задоволенні позову залишено без змін. Про це повідомляє прес-служба Національного банку України (НБУ).

Так, суд найвищої інстанції поставив крапку у тривалій судовій тяганині, яка розпочалася ще в травні 2016 року в Окружному адміністративному суді міста Києва. Тоді акціонер банку у своєму позові просив суд скасувати рішення Національного банку від 28 квітня 2016 року про віднесення банку до категорії неплатоспроможних.

Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 23 червня 2016 року у задоволенні позову компанії «Мелігант Груп ЛТД» було відмовлено.

Пізніше, позивач подав апеляцію, однак програв суд.

«Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 02.08.2016 скаргу акціонера банку «Юнісон» було залишено без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду міста Києва – без змін. Таку ж ухвалу виніс й Вищий адміністративний суд України, куди позивач звернувся з касаційною скаргою», – йдеться в повідомленні.

Далі, позивач звернувся до суду найвищої інстанції, який дійшов висновку про відсутність будь-яких підстав для задоволення касаційної скарги.

Національний банк відніс ПАТ “Банк Юнісон” до категорії неплатоспроможних від 28 квітня 2016 року через непрозору структуру власності. На момент прийняття цього рішення акціонерами ПАТ “Банк “Юнісон” було 11 компаній, зареєстрованих у Республіці Кіпр, жодна з яких не володіла часткою 10% або більше статутного капіталу банку.

Рішення про ліквідацію цього банку було прийняте Національним банком за пропозицією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб 18 червня 2018 року. Фонд гарантування вкладів фізичних осіб призначив ліквідатором ПАТ «Банк «Юнісон» Федорченка Андрія Володимировича.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло