Facebook почав посилено перевіряти фото та відеоконтент на достовірність
Компанія перевірятиме світлини та відео за допомогою машинного навчання та експертів з перевірки фактів достовірності

На відміну від своїх партнерів та конкурентів, які в основному зосереджені на перевірці статей, компанія Facebook розпочала більш ретельно перевіряти фото та відеоматеріали на платформі на достовірність для боротьби з дезінформацією. Про це заявила менеджер компанії Антонія Вудфорд.
«Сьогодні ми розширюємо перевірку для фотографій та відеоматеріалів на достовірність для усіх наших 27 партнерів в 17 країнах по усьому світі. Це допоможе нам швидше виявляти та вживати заходів проти великої кількості дезінформації», – повідомила вона.
Компанія створила модель машинного навчання, в якій використовуються різні сигнали взаємодії, включно із зворотнім зв’язком від людей на Facebook, для визначення потенційного неправдивого контенту. Після цього, фото та відео відправляються на перевірку. Партнери Facebook, які займаються перевіркою достовірності мають досвід оцінки фото та відео та продовжують навчатись методам візуальної перевірки, таким як аналіз метаданих зображення, наприклад, де та коли було зроблено світлину або знято відео. Факт-чекери зможуть оцінити достовірність, поєднавши ці навички з іншими журналістськими практиками, як то, використання дослідження експертів, вчених або державних установ.
По мірі того, як Facebook отримуватиме більше оцінок достовірності матеріалів, компанія зможе підвищити точність їхньої моделі машинного навчання.
Крім того, за словами Вулфорд, компанія користуватиметься і іншими технологіями для перевірки, зокрема такі як оптичне розпізнавання символів для вилучення тексту з фото т порівнянні його із заголовками статей та фактів.
В компанії визнають, що боротьба з дезінформацію процес довготривалий, оскільки тактика тих, хто її поширює постійно змінюється. Компанія повідомила, що продовжує інвестувати в нові технології та партнерства, щоб мати змогу грати на випередження.
Нагадаємо: нещодавно Facebook запустила нейромережу, яка може розпізнавати тексти на картинках чи фото, що базується на машинному навчанні. Ця технологія, як очікується, зможе ідентифікувати образливі чи агресивні написи.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].