США звинуватили Москву в приховуванні порушень санкційного режиму проти КНДР

США звинуватили Москву в приховуванні порушень санкційного режиму проти КНДР

Вашингтон вважає, що РФ натиснула на Радбез ООН та дещо відредагувала офіційний звіт

США звинуватили Москву в приховуванні порушень санкційного режиму проти КНДР
Посол США при ООН Ніккі Хейлі
фото Shutterstock

Посол США в ООН Ніккі Хейлі звинуватила Москву в намаганнях приховати порушення санкційного режиму США стосовно Північної Кореї  після того, як російська сторона натиснула на незалежних спостерігачів ООН з вимогою внести зміни до звіту про порушення санкцій проти КНДР. Про це повідомляє Reuters.

Дипломати заявили, що Росія змусила незалежних експертів внести поправки до звіту, в якому зазначалось, що Пхеньян не припинив свою ядерну та ракетну програми. Радбез ООН на основі консенсусу повинен узгодити необхідність публікації звіту. В свою чергу США виступають проти оприлюднення зміненого Росією документу.

«Росії не можна дозволяти редагувати та  втручатись в незалежні звіти ООН щодо санкцій стосовно Північної Кореї лише тому, що їм не подобається, що там сказано… Повне виконання резолюцій Ради безпеки ООН залишається обов’язковим для усіх держав-членів, включно із Росією», – підкреслила Хейлі.

Російська комісія при ООН від коментарів відмовилась.

У зміненому звіті було знято посилання на росіян, яких обвинувачують в порушенні санкцій стосовно КНДР, сказав один з дипломатів.

Росія та Китай запропонували Радбезу обговорити пом’якшення санкцій після того, як Дональд Трампа та північнокорейський лідер Кім Чен Ин провели зустріч у червні в Сінгапурі.

Нагадаємо: наприкінці серпня США розширили список санкцій проти російських компаній та суден, які пов’язані з КНДР.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті