За поширення «недостовірної» інформації в РФ можна буде потрапити до в’язниці

За поширення «недостовірної» інформації в РФ можна буде потрапити до в’язниці

Якщо суд визнає певну інформацію «недостовірною», а користувач її не видалить зі свої сторінки, йому «світить» ув’язнення терміном до 1 року

За поширення «недостовірної» інформації в РФ можна буде потрапити до в’язниці
фото pixabay.com

Росіяни, які відмовлятимуться видалити онлайн-інформацію, яка була визнана «недостовірною» судом, можуть бути ув’язнені на термін до одного року у відповідності до законопроекту, за який проголосували російські депутати у вівторок у другому читанні. Про це повідомляє AFP.

Депутати у нижній палаті парламенту проголосували за заходи, які застосовуватимуться проти окремих осіб в соціальних мережах, а також осіб, які працюють в медіа-групах.

Для того, щоб закон набув чинності його, після третього читання,  мають схвалити сенатори та підписати президент.

Цей законопроект є частиною заходів з придушення інтернет-свободи в Росії, де соціальні мережі залишаються одним з небагатьох місць, де може організуватись та висловитись опозиція.

Згідно з затвердженим текстом, який опубліковано на судовому сайті pravo.ru, порушників також можуть обкладати штрафами в розмірі 50 000 рублів.

Зазначається, що протягом останніх років в Росії все більше криміналізується онлайн-контент, а людей все частіше затримують за публікацію інформації, яка вважається незаконною та екстремістською. До такої, зокрема, відносять заклики до протестів або жарти, які можуть зачепити почуття певних соціальних груп.

«Цей новий закон, якщо його буде прийнято, стане новою атакою на свободу висловлювання в Росії», – сказала AFP адвокат Міжнародної правозахисної організації Агора Ірина Хрунова. На її переконання, цей закон буде націлений проти Олексія Навального, лідера опозиції, який використовує соціальні мережі для поширення своїх розслідувань випадків корупції серед російської влади.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті