Захворіло у світі
95,577,274
Померло у світі
2,041,098
Вилікувалось у світі
52,691,388
Захворіло в Україні
1,167,655
Померло в Україні
21,046
Вилікувалось в Україні
886,248
Київ хоче підписати угоди з оновлення транспорту на 50 млн євро до кінця року

Київ хоче підписати угоди з оновлення транспорту на 50 млн євро до кінця року

Буде оголошено тендери на автобусний та трамвайний парки та фунікулер

Київ хоче підписати угоди з оновлення транспорту на 50 млн євро до кінця року
фото Shutterstock

До кінця 2018 року в Києві планується підписати угоди і оголосити тендери по оновленню пасажирського транспорту, на яке Європейський інвестиційний банк надасть кредит 50 млн євро, повідомив Інтерфакс з посиланням на заступника голови Київської міської державної адміністрації Дмитра Давтяна.

За словами Давтяна, передбачається оновлення трамвайного та автобусного парків. На орієнтовно 17 трамваїв виділяють 24,9 млн євро. Автобусний парк плануюють поповнити орієнтовно 50 автобусами довжиною 12 м і 62 автобусами довжиною 18 м за 18,6 млн євро.

Також 6,5 млн євро спрямовано на придбання  2 кабін (вагонів) фунікулера і обладнання до них. За ці кошти придбають і головний механізм, і лінійне обладнання, й систему управління.

«Останнім часом, відвідуючи різні профільні заходи, я бачив дуже багато транспортних новинок. Хотілося б, щоб частина з них була реалізована в столиці. Для цього ми проводимо переговори і зустрічі, адже оновлення рухомого складу громадського транспорту і його осучаснення – одна з пріоритетних завдань міської влади «, – підкреслив заступник голови КМДА Давтян.

Україна та Європейський інвестиційний банк підписали фінансову угоду (Проект «Міський громадський транспорт України»)  11 листопада 2016 року. Рада ратифікувала її Законом від 12 квітня 2017, № 2009 VIII.

Метою проекту є розвиток інфраструктури міського пасажирського транспорту України. Загальна сума кредиту – 200 млн євро. Київ залучає кредитні кошти від ЄІБ в розмірі 50 млн євро на оновлення громадського транспорту, термін кредиту – до 20 років, а процентна ставка складе близько 2% річних. Бенефіціаром проекту є КП «Київпастранс». Всі тендери обіцяють проводити за правилами ЄС і Європейського інвестиційного банку.

Читайте в матеріалі Mind «Вогні великого міста: як зробити Київ комфортним європейським мегаполісом» про те, що потрібно робити, аби дорожня і транспортна інфраструктура, а також житловий фонд і соціальна сфера пострадянських міст досягнули європейського рівня.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті