Американська SiriusXM купує стрімінговий сервіс Pandora за 3,5 млрд

Американська SiriusXM купує стрімінговий сервіс Pandora за 3,5 млрд

Sirius XM хоче створити «найбільшу в світі розважальну аудіокомпанію»

Американська SiriusXM купує стрімінговий сервіс Pandora за 3,5 млрд
фото SiriusXM

Американська компанія SiriusXM, яка управляє мережею супутникових та інтернет-радіостанцій, в понеділок оголосила про купівлю музичного стрімінгового сервісу Pandora. Сума операції складе $3,5 млрд і буде повністю виплачена акціями – акціонери Pandora отримають 1,44 нової акції SiriusXM за кожну свою акцію, повідомляє Коммерсант з посиланням на заяву компанії.

Sirius XM належить компанії Liberty Media (яка також володіє «Формулою-1»). Кількість підписників радіостанцій SiriusXM загалом становить 36 млн чоловік. Щомісячна аудиторія Pandora становить 70 млн підписників, близько 5,6 млн з них – платні.

Мета придбання Pandora – створення  «найбільшої в світі розважальної аудіокомпанії», йдеться в заяві Sirius XM. Вартість такої аудіокомпанії повинна скласти $34 млрд. У минулому році SiriusXM вже купила 19% акцій Pandora за $480 млн. Сукупна річна виручка SiriusXM і Pandora становить $7 млрд.

На думку аналітиків, дві компанії добре доповнюють одна одну, оскільки можуть об'єднати мережу супутникових радіостанцій SiriusXM і їх аудиторію і онлайн-радіостанції та інші потокові можливості Pandora. Нова компанія може стати серйозним конкурентом Spotify, вартість якої – $34 млрд.

Pandora – один з перших музичних стрімінгових сервісів, заснований в 2000 році. Серед його конкурентів – Spotify і Apple Music. У першому півріччі нинішнього року компанія відзвітувала про збиток $221 млн.

Нагадаємо, Tesla планує створити власний сервіс потокової передачі музики.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло