Державіаслужба переглянула обмеження на польоти дронів
Основні зміни в правилах використання БПЛА в повітряному просторі України торкнулися максимальної ваги дрона

Державна авіаційна служба України (Державіаслужба) переглянула обмеження на польоти дистанційно пілотованих повітряних суден без попереднього узгодження в бік збільшення ваги до 20 кг, дозволеної висоти польотів до 120 м, встановивши дальність польотів «в зоні видимості» (VLOS) без обмежень. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.
Відзначається, що основні зміни в правилах використання БПЛА в повітряному просторі України торкнулися максимальної ваги дрона, що призначений для вільного пілотування: гранична вага встановлена в межах «до 20 кг» (в попередній версії правил – до 2 кг).
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Зміни також торкнулися максимальної висоти польотів без попереднього узгодження з контролюючими органами: в новій версії дозволені польоти на висоті 120 м в контрольованому повітряному просторі і 50 м – в повітряному просторі військових і спеціальних зонах (у попередній версії – до 50 м у вільному просторі, повна заборона польотів в спецзони).
Раніше обмежена в 500 м від пілота максимальна дальність польоту змінена на польоти в межах прямої видимості (VLOS).
У той же час все ще заборонені польоти дронів без попереднього узгодження над скупченнями людей на вільному просторі і над місцями щільної забудови.
У свою чергу, голова Всеукраїнської федерації власників безпілотників Тарас Трояк зазначив, що новий варіант правил як і раніше не відповідає потребам користувачів дронів.
«Якщо переводити на нормальну мову, то польоти заборонені: у будь-якому населеному пункті, де стоїть більше п'яти осіб на вулиці. В будь-якому місті. Над елітними селищами, Конча-Заспою і в інших заборонених зонах. На мітингах і під час масових заходів. Над об'єктами, які визначені спецслужбами як закриті. По суті, скрізь, крім поля за містом «, – повідомив він.
Нагадаймо, в середині червня цього року, Державіаслужба встановила обмеження на польоти дистанційно пілотованих повітряних суден вагою до 2 кг, зокрема, поруч із місцями масового скупчення людей.
Більше про дронів та їх майбутнє в Україні читайте в матеріалі Mind «Галузі майбутнього: як безпілотники підкорюють Україну».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.