Захворіло у світі
114,461,199
Померло у світі
2,539,880
Вилікувалось у світі
64,675,787
Захворіло в Україні
1,357,470
Померло в Україні
26,212
Вилікувалось в Україні
1,176,918
У банках олігархів Пінчука і Фурсіна було виявлено дефіцит

У банках олігархів Пінчука і Фурсіна було виявлено дефіцит

Банк Кредит Дніпро та Місто Банк є потенційними банкротами

У банках олігархів Пінчука і Фурсіна було виявлено дефіцит
Фото НБУ

Норматив адекватності регулятивного капіталу (Н2), який повинен становити не менше 10%, на 1 вересня порушили одразу два банки, хоча ще на 1 серпня норматив виконували всі банки, повідомив Finclub з посиланням на дані НБУ.

У Місто Банку значення нормативу впало до 4,15%, а у Банку Кредит Дніпро – до 4,49%.

Менше необхідних 200 млн грн регулятивний капітал (норматив Н1) був у трьох банків: крім БМ Банку (136 млн грн), який вирішив здати ліцензію, і Вернум Банку (127 млн грн), норматив Н1 вперше порушив Місто Банк (капітал скоротився відразу до 64 млн грн).

Перший заступник глави НБУ Катерина Рожкова зазначила, що «це не критично, оскільки банки відобразили зараз старі проблеми».

«По кожному з цих банків у нас є розуміння, що він буде робити далі: є програма і план. І вони повинні до кінця цього року – початку наступного всі питання закрити. Нашим завданням було домогтися адекватного відображення цих питань у звітності. Тільки тоді, коли ми цій звітності зможемо довіряти, всі стейкхолдери зможуть говорити: так, ми розуміємо, що відбувається», – зазначила вона.

«Зараз ми говоримо про те, що деякі проблеми минулого наздогнали банки, оскільки, на жаль, ми були надоптимістичні в тому, що банки зможуть в судах вирішити всі свої проблеми зі старими позичальниками. Десь судові процеси закінчилися не так, як очікувалося. Відповідно, реалізувався ризик, і його потрібно відобразити. Але це не означає, що у банку з'явилася нова проблема», – пояснила Рожкова.

Нагадаємо: в останньому «Рейтингу життєздатності банків», розробленому Mind, і Місто Банк, і Банк Кредит Дніпро отримали 2,5 зірки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті