Під час своєї промови в ООН Трамп одночасно образив і Росію, і Китай
Росію він взагалі проігнорував, а Китай образився через згадку про Японію

Президент США Дональд Трамп під час свого виступу на 73-й Генасамблеї ООН примудрився образити і Росію, і Китай лише однією фразою.
Як свідчать співрозмовники «Коммерсанта» на Генасамблеї, після промови американського президента міністри закордонних справ Росії та Китаю Сергій Лавров та Ван І здивовано обговорили зміст промови Трампа.
Зокрема, йшлося про ту частину, де Трамп говорив про досягнення в переговорах з Північною Кореєю та Кім Чен Ином щодо її відмови від ядерної зброї. Трамп назвав ці переговори «великим моментом, значно більшим, ніж декому здається», а після цього перерахував лідерів країн, причетних до того, що він назвав проривом.
«Я окремо хочу подякувати президенту Муну з Південної Кореї, прем'єр-міністру Абе з Японії і голові Сі з Китаю», – сказав американський президент.
Російська сторона здивувалася (і образилася), що Трамп не згадав Росію в цьому переліку. А китайці висловили своє нерозуміння, чому однією з кран була названа Японія, яка, на їх думку, до роботи над денуклеаризацією КНДР непричетна.
Між тим Трамп взагалі жодного разу не обговорив відносини з Росією, а згадав РФ лише один раз – у контексті енергетичної безпеки Європи: він закликав Німеччину позбуватися залежності від РФ.
У цьому контексті він високо оцінив будівництво Польщею Балтійського трубопроводу і попередив Німеччину про те, що «якщо країна не змінить взятий курс, вона потрапить у повну залежність від Росії». Американський лідер також закликав всі держави світу протистояти соціалізму, який призвів до «трагедії» в багатій нафтою Венесуелі, й оголосив про введення додаткових санкцій проти «режиму Мадуро».
В ході виступу, який тривав 30 хвилин, Трамп заявив про те, що Сполучені Штати будуть добиватися нових торгових угод, в яких будуть враховуватися інтереси США. Зокрема, він нагадав про недавнє введення нових тарифів на китайські товари на суму в $200 млрд.
Він розкритикував країни ОПЕК, які «обдирають» покупців, завищуючи ціни на енергоносії. Як «найбільший виробник енергії в світі» США можуть постачати на світові ринки «надлишки нафти і газу за доступними цінами».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].