Захворіло у світі
62,295,586
Померло у світі
1,453,128
Вилікувалось у світі
39,854,760
Захворіло в Україні
722,679
Померло в Україні
12,213
Вилікувалось в Україні
339,378
Під час своєї промови в ООН Трамп одночасно образив і Росію, і Китай

Під час своєї промови в ООН Трамп одночасно образив і Росію, і Китай

Росію він взагалі проігнорував, а Китай образився через згадку про Японію

Під час своєї промови в ООН Трамп одночасно образив і Росію, і Китай
фото https://news.un.org

Президент США Дональд Трамп під час свого виступу на 73-й Генасамблеї ООН примудрився образити і Росію, і Китай лише однією фразою.

Як свідчать співрозмовники «Коммерсанта» на Генасамблеї, після промови американського президента міністри закордонних справ Росії та Китаю Сергій Лавров та Ван І здивовано обговорили зміст промови Трампа.

Зокрема, йшлося про ту частину, де Трамп говорив про досягнення в переговорах з Північною Кореєю та Кім Чен Ином щодо її відмови від ядерної зброї. Трамп назвав ці переговори «великим моментом, значно більшим, ніж декому здається», а після цього перерахував лідерів країн, причетних до того, що він назвав проривом.

«Я окремо хочу подякувати президенту Муну з Південної Кореї, прем'єр-міністру Абе з Японії і голові Сі з Китаю», – сказав американський президент.

Російська сторона здивувалася (і образилася), що Трамп не згадав Росію в цьому переліку. А китайці висловили своє нерозуміння, чому однією з кран була названа Японія, яка, на їх думку, до роботи над денуклеаризацією КНДР непричетна.

Між тим Трамп взагалі жодного разу не обговорив відносини з Росією, а згадав РФ лише один раз – у контексті енергетичної безпеки Європи: він закликав Німеччину позбуватися залежності від РФ.

У цьому контексті він високо оцінив будівництво Польщею Балтійського трубопроводу і попередив Німеччину про те, що «якщо країна не змінить взятий курс, вона потрапить у повну залежність від Росії». Американський лідер також закликав всі держави світу протистояти соціалізму, який призвів до «трагедії» в багатій нафтою Венесуелі, й оголосив про введення додаткових санкцій проти «режиму Мадуро».

В ході виступу, який тривав 30 хвилин, Трамп заявив про те, що Сполучені Штати будуть добиватися нових торгових угод, в яких будуть враховуватися інтереси США. Зокрема, він нагадав про недавнє введення нових тарифів на китайські товари на суму в $200 млрд.

Він розкритикував країни ОПЕК, які «обдирають» покупців, завищуючи ціни на енергоносії. Як «найбільший виробник енергії в світі» США можуть постачати на світові ринки «надлишки нафти і газу за доступними цінами».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті