Відсьогодні в Україні діють нові правила паркування автівок

Відсьогодні в Україні діють нові правила паркування автівок

Все буде, як у кіно – штрафи на лобовому склі

Відсьогодні в Україні діють нові правила паркування автівок
Фото: Pixabay

Відсьогодні, якщо водій не оплатив паркування і це зафіксували на фото або відео, йому можуть залишити квитанцію про штраф на лобовому склі, а якщо транспортний засіб (ТЗ) стоїть там, де не можна, – його зможуть евакуювати, повідомляє 112 канал.

Як зазначається, закон № 2262-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів» сьогодні набрав чинності.

Так, якщо машина понад 10 хвилин знаходиться на парковці, а водій не оплатив це і порушення зняли на фото або відео, передбачається покарання. Квитанцію про штраф можуть залишити на лобовому склі, а якщо фіксація сталася в автоматичному режимі – надіслати рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

Раніше штраф за неоплачену парковку становив від 136 до 204 грн, за новими правилами мова йде про 20-кратний розмір вартості паркування за годину, а в разі безпідставно зайнятого місця для інвалідів – 30-кратний розмір ціни за парковку, на якій залишили машину.

Передбачається, що штраф буде виписувати інспектор з паркування. Якщо він візьме у водія готівку як оплату послуги, йому загрожує штраф від 850 до 1190 грн.

Водій або власник автомобіля може оплатити тільки половину штрафу, якщо встигне це зробити протягом 10 банківських днів (реквізити для оплати повинна містити квитанція, яку залишили на лобовому склі або надіслали поштою).

Закон встановлює, що нести відповідальність може особа або компанія, на яку зареєстрований транспорт, або ж той, хто ввіз авто з-за кордону.

Закон дозволяє представникам Нацполіції та інспекторам з паркування евакуювати машину, якщо вона перешкоджає дорожньому руху або створює загрозу безпеці руху.

Тому, щоб машину не евакуювали, її не варто залишати:

  • на проїжджій частині в другому ряду,
  • на залізничному переїзді,
  • на трамвайних коліях,
  • на естакаді, мосту, шляхопроводі та під ними в тунелі,
  • на пішохідному переході та ближче 10 м до нього з обох сторін – крім зупинки для надання переваги в русі,
  • на перехрестях і ближче 10 м від них за винятком зупинки для надання переваги в русі та зупинки навпроти бокового проїзду на Т-подібних перехрестях, де є суцільна лінія розмітки або розділювальна смуга,
  • на проїжджій частині, де відстань між суцільною лінією розмітки чи протилежним краєм проїзної частини і транспортом, який зупинився, менше 3 м,
  • ближче 30 м від зупинки громадського транспорту або від дорожнього знака такої зупинки,
  • ближче 10 м від позначки про дорожні роботи,
  • у місцях, де неможливо буде роз'їхатися або об'їхати транспорт, який зупинився,
  • ближче 10 м від виїздів з прилеглих територій і безпосередньо в місці виїзду,
  • якщо машина буде заважати рухатися людям з інвалідністю і пішоходам з дитячими колясками,
  • на смузі для громадського транспорту,
  • на велодоріжці,
  • якщо машина буде перешкоджати снігоприбиральній техніці або іншому комунальному транспорту в разі введення надзвичайного стану або оголошення певної місцевості зоною надзвичайної екологічної ситуації,
  • якщо машина порушує схему паркування і блокує проїзд по двох або більше смугах.

Якщо власник автомобіля хоче, щоб в разі евакуації йому надіслали СМС або e-mail, він повинен звернутися в МВС і повідомити свої контактні дані – їх внесуть до реєстру ТЗ та їх користувачів.

Відразу після оплати штрафу і вартості транспортування/зберігання машину повинні повернути – власнику або користувачеві.

Евакуювати машину зможуть представники Нацполіції та інспектори з паркування, призначені місцевим самоврядуванням. Але у них повинно бути спеціальне страхування на випадок пошкодження транспорту при переміщенні – за порушення передбачений штраф від 1190 до 1700 грн.

Закон рекомендує органам місцевого самоврядування впроваджувати автоматизовану систему контролю оплати парковки, а Кабінету міністрів – переглянути можливість збільшити кількість місць для паркування авто.

Крім того, збільшуються штрафи для тих, хто утримує парковки. Якщо порушені вимоги до паркувальних майданчиках, то раніше штраф становив 340–510 грн, а відсьогодні – 510–850 грн. Якщо платні майданчики не обладнані згідно з чинним законодавством – санкція складе 680–850 грн.

Нагадаємо: на думку мера Києва Віталія Кличка новий закон про паркування дозволить навести лад на вулицях великих міст.

Як писав Mind, права на облаштування парковки в Києві були продані майже учетверо дорожче. Один з лотів – на площі перед «Олімпійським» – було продано за 250 000 грн на рік.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло