Регулятори звинуватили Маска у шахрайстві

Регулятори звинуватили Маска у шахрайстві

Комісія з цінних паперів та бірж вимагає відставки Маска з посади генерального директора Tesla

Регулятори звинуватили Маска у шахрайстві
Ілон Маск
фото DR

Комісія з цінних паперів та бірж США обвинуватила генерального директора компанії Tesla Ілона Маска у шахрайстві. Вважається, що він навмисно ввів в оману інвесторів, коли повідомив про можливу приватизацію автовиробника та заявив, що знайшов для цього фінансування. Про це повідомляє Reuters.

Йдеться про дописи Маска у твіттер від 7 серпня, коли він публічно озвучив про готовність викупити акції компанії з ринку за $420 за одиницю.

SEC вважає, що Маск не обговорював з жодним потенційним джерелом інвестицій зазначену ціну на акції, яка в собі містить 20% премії до основної ціни. Комісія повідомив, що розслідування триває.

Крім того, Комісія вимагає відсторонити Маска від виконання його обов’язків. На думку видання, якщо 47-річного генерального директора все ж змістять з посади, це стане великим ударом для Tesla, оскільки автовиробник має ринкову вартість у $50 млрд, головним чином, завдяки довірі інвесторів до Маска.

Сам Маск стверджує, що нічого поганого не зробив.

«Ця безпідставна дія з боку SEC дуже мене засмучує і розчаровує, – сказав він. – Чесність – це найважливіше в моєму житті, і факти покажуть, що я жодним чином це не скомпрометував».

Після того, як у соціальній мережі Маск повідомив про наміри зробити Tesla приватною та зазначив, що знайшов необхідне фінансування, федеральні прокурори відкрили справу про факт шахрайства з метою маніпулювання вартістю акцій. На тлі несподіваної новини, акції американського автовиробника зросли на 7%. Як повідомлялось, через деякий час підприємецьвідмовився від своєї ідеї.

Як повідомлялось, кримінальну справу проти Маска відкрило і Міністерство юстиції США.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті