Через страйк пілотів Ryanair скасовано 250 рейсів, не змогли вилетіти 40 000 пасажирів

Через страйк пілотів Ryanair скасовано 250 рейсів, не змогли вилетіти 40 000 пасажирів

Працівники лоукоста вимагають створити для них європейські умови праці, а не ірландські

Через страйк пілотів Ryanair скасовано 250 рейсів, не змогли вилетіти 40 000 пасажирів
фото pixabay.com

Близько 40 тисяч пасажирів ірландського лоукостера Ryanair постраждали через великий страйк, організований у п’ятницю 28 вересня працівниками авіакомпанії. По всій Європі скасовано 250 рейсів – приблизно кожен десятий політ, передає Euronews.

Співробітники вимагають, щоб їхні умови праці відповідали національним трудовим кодексам, і щоб зарплата переводилася в банки їх країн, а не тільки в ірландські, як сьогодні:

«Бортпровідник в Ryanair – це раб у краватці. Працюй на них, як раб, а якщо надумаєш скаржитися, то тебе просто звільнять, ось і все, – прокоментував Брайан Картер, працівник компанії. – У моєму випадку батькам довелося допомагати мені грошима, інакше я просто б не вижив. Тут вижити дуже нелегко».

Зазначається, що і бортпровідники, і пілоти вже проводили кілька страйків влітку.

Напередодні Єврокомісія фактично підтримала учасників страйку: регулятор звернувся до керівництва ірландського лоукостера Ryanair із вимогою дотримуватись прав працівників компанії, як це передбачено законодавством ЄС.

Єврокомісар з питань зайнятості та соціальних справ Маріанна Тіссен наголосила, що працівники компанії мають найматись та працювати за законами про працю тих, країн, у яких вони працюють. Натомість авіаперевізник широко застосовує до працівників у країнах ЄС норми ірландського трудового законодавства.

Загальна кількість скасованих польотів становить приблизно 10% від 2400 запланованих на п'ятницю рейсів.

«В аеропорту Брюсселя скасовано два десятки рейсів. Співробітники авіакомпанії прийшли в футболках з написами «Ryanair повинна змінитися».

Однак зважаючи на перебіг переговорів в останні місяці, в цьому є певні сумніви. Правда, керівництво компанії і профспілки деяких європейських країн досягли угоди. Але розбіжностей залишається багато, і не виключено, що подібні акції повторяться в найближчі місяці, зазначає агентство.

Проблемами ірландської компанії користуються конкуренти. Британський лоукостер EasyJet оголосив, що в цьому році його прибуток може виявитися на 40% вищим, ніж у минулому.

Раніше повідомлялося, що Ryanair скасовує 190 рейсів по Європі на 28 вересня. Пізніше найбільший лоукостер Європи повідомив про додаткове скасування близько 100 рейсів після того, як німецькі пілоти приєдналися до страйку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті