«Донецьксталь» сплатить 2 млрд грн боргу фонду ICU протягом місяця

«Донецьксталь» сплатить 2 млрд грн боргу фонду ICU протягом місяця

Відповідне рішення ухвалив Господарський суд Донецької області 19 вересня цього року

«Донецьксталь» сплатить 2 млрд грн боргу фонду ICU протягом місяця
Фото: Shutterstock

19 вересня цього року, Господарський суд Донецької області затвердив мирову угоду, укладену між НАК «ЗНВКІФ «Глорі» в особі компанії «Інвестиційний капітал Україна» і «Донецьксталь» – металургійний завод» спору по судовій справі про стягнення 907 млн грн і 9,9 млн євро заборгованості за договором про відкриття непокритих акредитивів. Про це пише Finbalance.

Так, ПрАТ «Донецьксталь» – металургійний завод» має повністю погасити зазначену заборгованість протягом місяця.

Разом з цим, 19 вереснясуд ухвалив ще одну мирову угоду в рамках іншої судової справи за позовом фонду ICU до «Донецьксталь» – металургійний завод» та ПАТ «Ясинівський коксохімічний завод», ПАТ «Шахтоуправління «Покровське» про стягнення 499,6 млн грн і $8,6 млн за договором про відкриття кредитної лінії.

Відповідачі зобов'язалися погасити заборгованість протягом місяця.

Також суд ухвалив дві аналогічні мирові угоди між фондом «Глорі» в особі ICU і ПрАТ «Донецьксталь» – металургійний завод» в рамках судових справ щодо боргів в 2,8 млн євро, 17,3 млн грн і 1,5 млн рублів.

5 вересня Госпсуд на виконання рішення цього ж суду від 2 травня, яке набрало чинності 14 серпня, видав накази про стягнення з «Донецьксталь – металургійний завод» (позичальник), «Ясинівський коксохімічний завод» (поручитель) , «Шахтоуправління Покровське» (поручитель) заборгованості (тіло кредиту плюс відсотки) на суму $125 млн доларів договором про відкриття кредитної лінії.

Так, кредит був наданий «Сбербанком», який у вересні минулого року переуступив своє право вимоги для ТОВ «ФК «Пріоритет», пов'язаної з оточенням Ріната Ахметова.

Ккомпанія за кілька днів переуступила придбане право вимоги для ЗНВКІФ «Глорі» з дисконтом до 88%.

Раніше повідомлялось, що ICU та Ахметов перебирають на себе борги та підприємства «Донецьксталі».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло