Amazon підняв зарплатню своїм працівникам у США до $15 на годину

Amazon підняв зарплатню своїм працівникам у США до $15 на годину

Більшу зарплатню понад 350 000 працівників почнуть отримувати з 1 листопада

Amazon підняв зарплатню своїм працівникам у США до $15 на годину
фото Shutterstock

Компанія Amazon повідомила, що з 1 листопада підніме своїм працівника у США мінімальну заробітну платню до $15 на годину. Про це повідомляє Reuters.

До цього компанію спонукали  законодавці та профспілки, які критикують онлайн-ритейлера за невідповідність зарплатні обсягам виконаної роботи.  Крім того, в містах США стрімко набирає обертів рух «Боротьба за п’ятнадцять» (Fight for Fifteen) – прагнення профспілок збільшити зарплатню працівникам до $15 на годину.

«Ми дослухались до наших критиків, багато думали про те, що хотіли б зробити і вирішили очолити цей процес, – сказав генеральний директор Amazon Джефф Безос. – Ми дуже раді цим змінам і закликаємо наших конкурентів та інших великих роботодавців приєднатись до нас».

Amazon заявила, що збільшить мінімальну зарплатню для усіх штатних, тимчасових та сезонних працівників. Збільшену зарплатню з наступного місяця поснуть отримувати понад 250 000 співробітників у США, а також понад 100 000 сезонних працівників компанії.

Повідомляється, що Amazon також планує почати виступати за збільшення федеральної мінімальної заробітної платні.

«Ми працюватимемо, щоб отримати підтримку Конгресу щодо збільшення мінімальної зарплатні. Наявна зараз ставка у розмірі $7,25 була встановлена майже 10 років тому», – сказав Джей Карні, старший віце-президент з глобальних корпоративних питань Amazon.

Зазначається, що раніше цього року найбільша в світі мережа оптової та роздрібної торгівлі Walmart підвищила зарплатню своїм працівникам до $11 на годину.

Нагадаємо: на початку вересня, услід за Apple, капіталізація Amazon досягла $1 трлн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті