Пасажири Ryanair не отримають компенсацію через страйк пілотів авіакомпанії

Пасажири Ryanair не отримають компенсацію через страйк пілотів авіакомпанії

Відповідне рішення ухвалив суд

Пасажири Ryanair не отримають компенсацію через страйк пілотів авіакомпанії
Фото: pixabay.com

Комерційний суд Барселони 4 жовтня ухвалив рішення про те, що пасажирам Ryanair не підходять компенсації, передбачені директивою ЄС 261/2004, за скасування рейсів, якщо їх причиною послужили страйку персоналу авіакомпанії, повідомляє avianews.

Як зазначили у Ryanair, суд визнав, що страйки знаходяться поза контролем авіакомпанії, тобто фактично прирівняні до форс-мажору.

Раніше аналогічні рішення по 8 схожим позовами ухвалили інші іспанські суди в Бадахос, Оренсе і Понтеведрі.

«Ми вітаємо рішення суду Барселони, – прокоментував ситуацію представник лоу-коста Кенні Якобс. – Якби ці страйки Ryanair міг контролювати, то не було б ні страйків, ні відмін рейсів».

За словами Якобса, за останні роки під час страйків персоналу Lufthansa і British Airways від авіакомпаній не вимагали виплачувати пасажирам компенсації за скасування рейсів відповідно до директиви ЄС 261/2004.

Європейської законодавство передбачає, що авіапасажири, чиї рейси були скасовані менш ніж за 2 тижні до вильоту, можуть отримати компенсацію розміром від 250 до 600 євро залежно від дальності маршруту. Наступні рішення європейських судів прирівняли затримку рейсу більш ніж на 3 години до скасування рейсу і зобов'язали авіакомпанії виплачувати компенсації.

При цьому авіаперевізник звільняється від виплати компенсації в разі, якщо скасування рейсу була викликана форс-мажором – обставинами, які перебувають поза його контролем.

Як писав Mind, наприкінці вересня через страйк пілотів Ryanair скасовано 250 рейсів і не змогли вилетіти 40 000 пасажирів. Так, працівники лоукоста вимагають створити для них європейські умови праці, а не ірландські

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті