Сучасна Туреччина не потребує допомоги від МВФ – Ердоган

Сучасна Туреччина не потребує допомоги від МВФ – Ердоган

Президент Туреччини остаточно виключив можливість співпраці із Міжнародним валютним фондом

Сучасна Туреччина не потребує допомоги від МВФ – Ердоган
Реджеп Ердоган
фото УНІАН

Турецький президент Реджеп Таїп Ердоган заявив, що його країна назавжди закрила тему співпраці з Міжнародним валютним фондом. Про це повідомляє Anadolu.

Це стало його відповіддю на заклики деяких політиків звернутись за допомогою до МВФ.

«Сучасна Туреччина не потребує ерудитів та іншої технічної підтримки з боку МВФ», – сказав турецький лідер.

Він підкреслив, що основи національної економіки країни є здоровими. Також Ердоган наголосив, що макроекономічні показники є набагато більш позитивними, ніж у багатьох країнах, що розвиваються.

Як повідомлялось, в Туреччині розгорнулась економічна криза. Проблеми виникли ще на початку року, з того часу турецька ліра подешевшала майже удвічі. Тиск на валюту досить стандартний в подібних ситуаціях: висока інфляція, великий торговий дефіцит та «друк» коштів урядом. Але найбільше посприяв обвалу валюти Реджеп Ердоган своїми заявами та тиском на центральний банк. Не обійшлось і без твіттера Дональда Трампа. Більше про ситуацію можна дізнатись із матеріалу Mind «Криза в Туреччині: банківська система на межі колапсу».

На початку вересня в країні почали діяти нові правила використання національної валюти при здійсненні операцій з нерухомістю. Усі договори купівлі – продажу та оренди нерухомості відтоді можуть відбуватись лише в лірах, долар – під забороною.

Крім того, Туреччина різко знизила фінансові й інвестиційні вимоги до осіб, які бажають отримати турецьке громадянство.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті