Facebook вперше видалив десятки акаунтів у Росії через збір даних користувачів

Facebook вперше видалив десятки акаунтів у Росії через збір даних користувачів

Компанія Social Data Hub заявила, що робить те ж саме, що і Cambridge Analytica, але на російському ринку

Facebook вперше видалив десятки акаунтів у Росії через збір даних користувачів
фото Shutterstock

Facebook відключив у Росії кілька десятків акаунтів, йдеться в офіційному коментарі Facebook, який отримало видання The Bell. Всі ці акаунти були пов'язані з компанією Social Data Hub, яку соцмережа запідозрила в скрейпінгу – не передбаченому угодою зборі та аналізі даних користувачів, які потім передавалися державним органам та іншим зацікавленим особам.

За інформацією видання, видалено 66 акаунтів.

Ці акаунти пов'язані з компанією Social Data Hub, розташованої в Ірландії. Соцмережа вимагає від неї протягом найближчої доби розкрити і знищити плоди її нелегальної діяльності.

Засновником компанії Social Data Hub є Артур Хачуян, який до 2014 року очолював відділ кібернетики рекламного агентства «Апостол» Тіни Канделакі. Він же керує підприємством Fubutech, яке виконує державні замовлення. Хачуян зняв з себе відповідальність за те, як державні органи розпоряджаються отриманими даними.

«Ми розробляємо програмне забезпечення і продаємо його державі. Як воно ним розпоряджається, ми не знаємо і знати не хочемо», – сказав він.

На сайті Social Data Hub зазначено, що компанія проводить моніторинг «всіх російських і зарубіжних соцмереж, блогів, форумів і ЗМІ, новинних стрічок і оголошень». У базі даних знаходиться інформація про 140 млн користувачів. Також зазначено, що компанія володіє зліпками соціальних мереж з історією за останні сім років.

Раніше в інтерв’ю для видання у квітні ц.р. Хачуян так розказав про діяльність своєї компанії:

«Ми збираємо дані без дозволу кінцевих користувачів, тобто робимо те ж, що і Cambridge Analytica, але на російському ринку. Дівчина запостила в Facebook інформацію про те, що вона вагітна, ми подивилися текст і дату публікації, запам'ятали, на якому вона місяці. Через два роки, коли до нас прийде клієнт і попросить знайти жінку з дворічною дитиною, ми передамо дані в рекламну платформу без її дозволу, і їй покажуть рекламу», – казав Хачуян у цьому інтерв'ю.

Хачуян допустив подання позову до Facebook в разі, якщо соцмережа не відновить акаунти.

Раніше Social Data Hub порівнювала себе з групою Cambridge Analytica, яка в травні припинила діяльність через звинувачення в тому, що компанія незаконно використовувала дані користувачів Facebook під час виборчої кампанії Дональда Трампа.

Раніше повідомлялося, що Mail.Ru отримувала доступ до приватних даних користувачів Facebook.

Між тим соціальну мережу Google+ взагалі збираються закрити через масштабний витік даних.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло