Mail.Ru отримувала доступ до приватних даних користувачів Facebook
Технокомпанія розробляла для соцмережі додатки – успішні чи не дуже, однак це давало їй доступ до даних користувачів

Російська інтернет-компанія Mail.Ru Group, яка пов’язана з Кремлем, опинилася серед тих 61 компанії, яким соцмережа Facebook надавала доступ до приватних даних користувачів, пише CNN.
Адміністрація Facebook повідомила виданню, що ретельніше перевірила додатки, розроблені російським технологічним конгломератом Mail.Ru Group, в рамках розслідування про зловживання даними користувачів Facebook в світлі скандалу з Cambridge Analytica.
Mail.Ru Group розробила сотні додатків для Facebook, деякі з яких були тестовими програмами, не доступними користувачам. Два додатки протягом двох тижнів функціонували у відкритому доступі, сказали у керівництві соцмережі.
Справа не в самих додатках, а в тому, що компаніям-розробникам додатків для соцмережі дозволялося збирати дані про користувачів і їх друзів. Зокрема, компанії дізнавалися ім'я, стать, дату народження, місце розташування людей, а також отримували доступ до їх фотографій і бачили, які пости їм сподобалися.
Сенатор-демократ Марк Уорнер, голова сенатському розвідувального комітету, наголосив, що відносини Facebook з Mail.Ru заслуговують подальшого вивчення.
Facebook стверджував, що подібна практика припинилася з травня 2015 року. Однак два тижні тому соцмережа повідомила Конгрес США, що продовжила надавати компаніям доступ до інформації користувачів. Його отримала 61 компанія, але їх назви не уточнюються.
***
Facebook опинилася в центрі скандалу наприкінці березня, коли стало відомо про витік даних 50 млн користувачів Facebook через фірму Cambridge Analytica, аффілійовану з соцмережею. Як виявилося, ця компанія збирала інформацію про користувачів за допомогою опитувань, після чого продавала ці відомості стороннім організаціям.
Більше того, Cambridge Analytica співпрацювала з президентом США Дональдом Трампом під час передвиборної кампанії. Використовуючи накопичений масив даних, ця фірма оцінювала політичні уподобання виборців і «націлювала» на них рекламу за допомогою Facebook.
Нагадаємо, Facebook оштрафували на 500 000 фунтів за зв’язок із Cambridge Analytica.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].