Російські спецслужби здійснили кібератаки на ІТ-системи українських держорганів

Російські спецслужби здійснили кібератаки на ІТ-системи українських держорганів

СБУ зафіксувало подібні характеристики з вірусами «BlackEnergy» та «NotPetya»

Російські спецслужби здійснили кібератаки на ІТ-системи українських держорганів
фото Shutterstock

Служба безпеки України (СБУ) має докази щодо діяльності хакерського угрупування за сприяння російських спецслужб проти України в кіберпростор, повідомляє СБУ.

Так, СБУ зафіксувала, що цілеспрямовану атаку на інформаційно-телекомунікаційні системи національних держорганів України протягом 2015-2017 років здійснило підконтрольне російським спецслужбам угруповання, відповідальне за проведення кібератак «BlackEnergy» та «NotPetya». За результатами розслідування проведеного фахівцями СБУ у взаємодії з відомою антивірусною компанією встановлено, що ці комп'ютерні віруси є оновленими версіями бекдору «Industoyer».

Було зафіксовано подібні фрагменти програмного коду, процедури розгортання, використання обчислювальних можливостей заражених систем. Також зафіксовано використання окремих інструментів, що належать цьому хакерському угрупованню, які були виявлені під час розслідування попередніх кібератак.

«Хакери використали нові зразки шкідливого програмного забезпечення, функціональні можливості якого передбачають віддалене адміністрування процесів операційної системи та копіювання файлів, стеження за діями користувачів, перехоплення паролів», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що ситуаційним центром забезпечення кібербезпеки СБУ встановлені об'єкти вказаної кібератаки, надано допомогу в локалізації її наслідків та мінімізації кіберзагроз ІТ-інфраструктурам органів державної влади.

Нагадаємо: ДФС повідомила про кібератаки на сервіси служби 8 та 9 жовтня 2018 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті