Вінниччина є найкращим для бізнесу регіоном – рейтинг
Спецпроект
Трансформації бізнесу

Вінниччина є найкращим для бізнесу регіоном – рейтинг

Дві глобальні проблеми для українського бізнесу – підключення до електромереж та корупційна складова

Вінниччина є найкращим для бізнесу регіоном – рейтинг
Фото pixabay.com

З усіх регіонів України найкомфортніше вести бізнес у Вінницькій області, повідомляє DW з посиланням на рейтинг, що складений  Офісом ефективного регулювання BRDO і Союзом українських підприємців за методологією Всесвітнього банку.

Разом з Вінниччиною, у трійці лідерів Івано-Франківська та Житомирська області. Максимальний бал, який могли отримати регіони – 600, однак навіть лідери набрали лише трохи більше 300 балів.

«У Вінницькій області – найбільший бал в загальному заліку, Житомирській – по компоненту створення підприємства. Чернігівська область готова конкурувати за об'єкти будівництва і має прогрес у відведенні земельних ділянок. А Харківський і Донецький регіон найбільш лояльні до бізнесу в питанні сплати податків», – зазначив заступник голови BRDO Денис Малюська.

У регіонах експерти опитали до 2000 підприємців. Вимірювалися саме ті компоненти, які залежать від місцевої влади і можуть вплинути на бізнес-клімат в регіоні. Це створення підприємства, оформлення земельної ділянки, отримання дозволів на будівництво, приєднання до електромереж, сплата місцевих податків тощо.

«Ми порівняли лідерів рейтингу з іншими містами світу – лідерами загального рейтингу Світового Банку DOING BUSINESS. Не очікувано, але факт за деяким компонентам. Наприклад, щоб одержати дозвіл на будівництво, в Загребі (Хорватія) потрібно витратити 146 днів, в Алмати (Казахстан) – 123 дні, в Чернігові – лише 67 днів», – додав старший експерт Проекту EU4Business FORBIZ Джошуа Бадах.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті