Китай зафіксував рекордний торговельний профіцит із США у вересні

Китай зафіксував рекордний торговельний профіцит із США у вересні

На тлі торговельної війни профіцит склав $34,13 млрд

Китай зафіксував рекордний торговельний профіцит із США у вересні
фото Shutterstock

Китай зафіксував рекордний профіцит торговельного балансу із США у розмірі $34,13 млрд у вересні на фоні інтенсивної торговельної напруги між двома найбільшими економіками світу. Про це повідомляє CNBC.

Середній профіцит зазвичай не перевищував показник у $31,69 млрд на місяць.

Дві найбільші світові економіки перебувають в жорсткому торговельному конфлікті після того, як президент Дональд Трамп виступив проти величезного торговельного дефіциту своєї країни з Китаєм.

За січень-вересень профіцит торговельного балансу Китаю з США склав $225,79 млрд у порівнянні з приблизно $196,01 млрд за аналогічний період минулого року.

В цілому вересневий експорт з Китаю зріс на 14.5% у порівнянні з минулим роком, в серпні китайський експорт зріс на 9,8% у порівнянні з 2017 роком.

Економісти пояснюють цей феномен з експортерами, які отримують вигоду від збільшення замовлень, що надійшли до того, як були введені нові мита, але, очевидно, в найближчі місяці слід буде очікувати спаду.

«Якщо глобальне зростання, ймовірно, ще більше знизиться в найближчі квартали, а американські мита ще посиляться, то нещодавня стійкість експорту навряд чи залишиться стабільною», – сказав Джуліан Еванс-Прітчард, старший економіст China Capital Management, та додав, що до середини наступного року зростання імпорту буде уповільнюватись.

Як повідомлялось, з 1 червня почали діяти імпортні мита США на сталь та алюміній із ЄС, Мексики та Канади. До цього, у квітні, президент США впровадив 25% мита на 1300 товарів із Китаю, а пізніше зазначив, що готує розширення цього списку. Уже в червні Трамп повідомив про затвердження нових мит на перелік китайських товарів на суму близько $50 млрд.

У вересні Дональд Трамп ввів нові мита на імпорт товарів з Китаю на загальну суму $200 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті