Вийшла остання наукова стаття Стівена Хокінга, присвячена «чорним дірам»

Вийшла остання наукова стаття Стівена Хокінга, присвячена «чорним дірам»

Він досліджував цю тему протягом 40 років

Вийшла остання наукова стаття Стівена Хокінга, присвячена «чорним дірам»
фото Discovery Channel

Опубліковано останню наукову роботу британського астрофізика Стівена Хокінга «Ентропія чорних дір і м'якого волосся», яку він дописав буквально за кілька днів до своєї смерті, повідомляє HighTech.

У «Ентропії чорних дір і м'якого волосся» Хокінг розповідає про феномен «інформаційного парадоксу» – про інформацію, яка потрапляє в чорну діру. За словами британського професора Малькольма Перрі, ця тема «перебувала в центрі уваги Хокінга протягом останніх 40 років». Співавторами дослідження стали вчені Кембриджського і Гарвардського університетів.

Чорні діри, як стверджує Хокінг, можуть випаруватися, оскільки гарячі об'єкти втрачають своє тепло в просторі. Однак, відповідно до законів квантової механіки, інформація не може просто зникнути. У статті вчені намагаються пояснити, як вона може зберегтися – якщо кинути якийсь об'єкт в чорну діру, то її температура повинна трохи змінитися. Це властивість називається ентропією.

У статті вчені намагаються довести, що недалеко від горизонту подій чорної діри є одна з симетрій, завдяки якій можна визначити її температуру. У ній і знаходяться фотони з практично нульовою енергією – залишки інформації об'єктів з чорної діри.

Відомий астрофізик і популяризатор науки Стівен Хокінг помер 14 березня 2018 року у 76 років. Практично все своє свідоме життя Хокінг провів в інвалідному візку – ще в 22 роки йому був поставлений діагноз «бічний аміотрофічний склероз». Тоді ж лікарі відзначили, що він не проживе більше двох років. У 2007 році фізик, який мріяв відчути невагомість, здійснив політ над Атлантикою. У 2009 році Хокінг запланував політ у космос, проте він не відбувся.

Нагадаємо, радіосигнал зі словами Стівена Хокінга і класичною музикою в середині червня було відправлено до найближчої чорної діри 1А 0620-00.

Як повідомлялося, Стівен Хокінг незадовго до смерті представив свою остаточну теорію щодо того, як людство зможе виявити паралельні всесвіти.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті