Хакери викрали дані майже 30 млн акаунтів у Facebook

Хакери викрали дані майже 30 млн акаунтів у Facebook

У соцмережі запевняють, що дані прив’язаних банківських карток не постраждали

Хакери викрали дані майже 30 млн акаунтів у Facebook
фото Shutterstock

Кіберзлочинці отримали доступ до даних понад 29 млн користувачів Facebook в результаті витоку, про який компанія вперше повідомила наприкінці вересня 2018 року. Спочатку в компанії повідомили, що витік міг заторкнути 50 млн користувачів, але зараз уточнили, що мова йде про 30 млн.

12 жовтня віце-президент Facebook Гай Росен опублікував більш детальну інформацію про те, які дані могли бути викрадені.

Зокрема, у 15 млн користувачів були викрадені імена та контактні дані, включаючи зазначені номери телефонів та адреси електронної пошти.

В інших 14 млн користувачів – імена, контактні дані, інформацію про гаджети, з яких користувач заходить у соцмережу, зазначені в профілі стать, мову, стосунки, релігію, рідне місто, дату народження, освіту, місце роботи, а також останні десять переглянутих сторінок і 15 запитів у пошуку Facebook.

Зазначається, що крадіжки особистих повідомлень і інформації про прив'язані банківські карти в Facebook не виявили.

Facebook створила сторінку (потрібно перейти за посиланням), на якій користувачі можуть перевірити, чи були атаковані їхні облікові записи. Найближчим часом компанія також почне розсилати постраждалим користувачам повідомлення безпеки та інструкції, як додатково захистити свої дані.

Хакери отримали доступ до даних через ключі доступу (токени), які дозволяють користувачам залишатися в соцмережі без повторного введення пароля. Зловмисники заволоділи ключами завдяки уразливості в функції перегляду власної інформації від імені іншої людини.

За даними Facebook, атака не зачепила інші сервіси компанії, такі як Messenger, Messenger Kids, Instagram, WhatsApp, Oculus, Workplace, Pages, платежі, сторонні додатки, рекламні акаунти і профілі розробників.

Компанія проводить розслідування разом з ФБР, Федеральною торговою комісією США, Ірландської комісією із захисту даних і іншими відомствами. У Facebook відзначили, що слідчі ФБР просили не обговорювати деталі розслідування, в тому числі імена тих, хто міг стояти за атакою.

За матеріалами vc.ru

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло