Польща зобов’язалась протягом наступних 20 років купувати СПГ у США

Польща зобов’язалась протягом наступних 20 років купувати СПГ у США

За контрактом, дві американські компанії доставлятимуть по 1 млн тонн скрапленого газу щорічно протягом 20 років

Польща зобов’язалась протягом наступних 20 років купувати СПГ у США
Фото: Flickr

Польська державна компанія PGNiG підписала два обов’язкових довгострокових контракти на постачання скрапленого газу з американськими компаніями Venture Global Calcasieu Pass та Venture Global Plaquemines LNG. Кожен з них передбачає, що Польща закупатиме близько 1 млн тонн СПГ на рік протягом 20 років. Про це повідомляє money.pl.

У відповідності до угоди поставки газу можуть бути предметом подальших торгів PGNiG на міжнародних ринках та будуть реалізовані у вигляді формули free-on-biard, що означає отримання товару покупцем у порту завантаження.

Поставки здійснюватимуться через нові виробничі потужності в Луїзіані. Очікується, що термінал компанії Calcasieu буде готовий не раніше, ніж в 2022 році, а Plaquemines – в 2023 році.

З моменту запуску газового порту в місті Свіноуйсьце Польща отримала широкий доступ до зрідженого газу. Завдяки своїм перевагам, імпорт  газу, в тому числі з Катару та США, в країні зростає. Скраплений природний газ все частіше використовується в промисловості, автомобільному транспорті та, навіть, судноплавстві.

Скраплений природний газ (LNG) – це природній газ, який зберігається в рідкому стані під час транспортування в кріогенних резервуарах та цистернах. Це досягається за рахунок очистки природного газу від хімічних речовин та охолодження його до температури -162 градуси Цельсію. При зріджуванні природний газ зменшується в об’ємах більш ніж в 600 разів, що підвищує рентабельність транспортування. По досягненню місця доставки, зріджений газ потрапляє на станцію регазифікації та змінює стан з рідини до газу.

Лише за минулий рік в Польщу прийшло 13 суден із зрідженим газом. Обсяг поставленого в країну СПГ в І півріччі 2018 року виріс на 50%, а його частка в загальному обсязі імпорт склала 18%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло