The Washington Post опублікувала останню статтю убитого саудівського журналіста Хашоггі

The Washington Post опублікувала останню статтю убитого саудівського журналіста Хашоггі

Журналіст пише про утиски вільної думки в арабських країнах і численні арешти колег

The Washington Post опублікувала останню статтю убитого саудівського журналіста Хашоггі
Jamal Khashoggi (Illustration by Alex Fine for The Washington Post)
www.washingtonpost.com

Газета The Washington Post надрукувала останню статтю убитого саудівського журналіста Джамала Хашоггі. У матеріалі йдеться про обмеження свободи слова в арабському світі і про посилення державного впливу на висвітлення новин, жертвою якого стає «переважна більшість населення».

Як відомо, журналіст Джамал Хашоггі, який критикував саудівську владу, зник 2 жовтня у консульстві Саудівської Аравії. Згодом влада Туреччини заявила, що має докази, що журналіста було вбито на території консульства групою з 15 осіб з найближчого оточення саудівського принца Мухаммеда бін Салмана, які спеціально в цей день прилетіли з королівства. Детальніше про це в матеріалі «Убивали 7 хвилин»: турецькі ЗМІ розповіли, як розправилися з саудівським журналістом».

Хашоггі в своїй останній статті писав про те, що багато арабських журналістів зараз вважають за краще мовчати, в тому числі про численні арешти своїх колег.

«Навесні 2011 року прийшла «Арабська весна», яка всім нам дала надію. Журналісти, вчені і населення в цілому були сповнені надій на яскраве і вільне арабське суспільство в своїх країнах. Вони очікували звільнення від гегемонії своїх урядів і постійної цензури. Але ці очікування швидко зруйнувалися. Суспільство або відступило до старого статус-кво, або зіткнулося з іще більшими утисками, ніж раніше», – йдеться в матеріалі.

«Мій добрий друг, відомий саудівський письменник Салех аль-Шехі, написав одну з найвідоміших колонок, коли-небудь опублікованих у саудівській пресі. Зараз він уже відбуває за неї п'ятирічний термін ув’язнення.

Після того, як єгипетський уряд вилучив весь тираж газети Al-Masry Al Youm, не було жодної реакції з боку колег. Подібні дії більше не викликають негативної реакції з боку міжнародної спільноти. Натомість журналістська діяльність може призвести до дуже швидкого арешту і ув’язнення, за яким настає мовчання», – наголошував Хашоггі.

Турецька газета опублікувала фото, на яких помічник принца Мухаммеда входить до консульства за кілька годин до того, як Джамал Кашоггі зник, а потім помічник покидає будівлю з великою валізою.

«Одного часу журналісти надіялися на Інтернет, що він дасть очікувану свободу слова. Але уряди арабських країн, які мають силу тільки завдяки контролю над інформацією, агресивно блокували Інтернет. Вони також заарештували місцевих журналістів і чинили тиск на рекламодавців, щоб не допустити доходів від конкретних публікацій», – розповів журналіст.

«Арабський світ стикається з власною версією залізної завіси, нав'язаною не зовнішніми учасниками, а внутрішніми силами, які борються за владу. На жаль, ця ситуація навряд чи зміниться», – писав він.

Хашоггі зазначив, що арабському світу потрібна сучасна версія звичних транснаціональних ЗМІ, щоб громадяни могли бути поінформовані про глобальні події.

Але ще важливіше, на думку журналіста, створити платформу, міжнародний форум, за допомогою якого прості люди могли б вирішувати структурні проблеми, з якими стикаються їх суспільства. Ця платформа повинна бути незалежною, а також ізольованою від впливу націоналістичних урядів, які поширюють ненависть за допомогою пропаганди.

Нагадаємо, провідні світові компанії через убивство журналіста бойкотують економічний форум у Саудівській Аравії, організований принцом Мухаммедом.

Також повідомлялося, що убивство Хашоггі в посольстві зафіксував його Apple Watch, який записав аудіо і відео і передав їх у загальнодоступне хмарне сховище.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло