Арбітраж у Швейцарії розгляне позов «Укрнафти» проти РФ на $50 млн

Арбітраж у Швейцарії розгляне позов «Укрнафти» проти РФ на $50 млн

Правомірність позову підтвердив Верховний суд Швейцарії, до якого звернулася Росія

Арбітраж у Швейцарії розгляне позов 	«Укрнафти» проти РФ на $50 млн
Фото Shutterstock

Міжнародний арбітражний суд у Швейцарії розгляне позов ПАТ «Укрнафта» до РФ щодо захисту своїх активів в Автономній Республіці Крим, відповідно до рішення Верховного суду Швейцарії, повідомила прес-служба «Укрнафти».

Верховний суд Швейцарії ухвалив рішення, яким підтвердив правомірність міжнародного арбітражу розглядати спір за позовом «Укрнафти» проти РФ. Позов був поданий на підставі угоди між Кабінетом міністрів України і урядом РФ про заохочення та взаємний захист інвестицій 1998 року. 

«Укрнафта» очікує, що Швейцарський арбітраж призначить компенсацію у $50 млн від РФ за експропріацію майна.

РФ позбавила «Укрнафту» прав власності на 16 автозаправних станцій у Криму в 2014 році. Тому «Укрнафта»  подала позов до міжнародної інституції, яка визначила Швейцарію як місце арбітражу.  Зазначається, що РФ не визнала компетенцію міжнародного арбітражного суду і оскаржила рішення міжнародного арбітражного суду, яким він визнав наявність у нього юрисдикції, до Верховного суду Швейцарії.

Читайте матеріал Mind  «Чи заплатить Росія за «кримським позовом».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло