Захворіло у світі
6,742,875
Померло у світі
395,030
Вилікувалось у світі
2,989,674
Захворіло в Україні
26,514
Померло в Україні
777
Вилікувалось в Україні
11,812
Олег Сенцов став лауреатом престижної премії ім. Сахарова в галузі прав людини

Олег Сенцов став лауреатом престижної премії ім. Сахарова в галузі прав людини

Церемонія нагородження відбудеться 12 грудня у Страсбурзі

Олег Сенцов став лауреатом престижної премії ім. Сахарова в галузі прав людини
фото DR

Європарламент у четвер нагородив українського режисера Олега Сенцова, який знаходиться в російській в'язниці, престижною Сахаровською премією в сфері прав людини, повідомляє Радіо Свобода.

Голова фракції лібералів у Європарламенті Ґі Верхофстат зазначив, що «історія Олега Сенцова – це історія понад 65 інших українських громадян, ув’язнених режимом Путіна з чисто політичних міркувань, з метою примусити замовчати кожного громадянина Криму, який сміє заперечувати або критикувати анексію півострова Росією».

Міністр закордонних справ Павло Клімкін прокоментував нагородження українського режисера, зазначивши, що Сенцов стане для Росії тим, ким академік Сахаров став для СРСР.

Після завершення голодування Олега Сенцова РФ сподівалась це питання спустити на гальмах і зняти цю емоційну хвилю. Але...

Опубліковано Pavlo Klimkin Четвер, 25 жовтня 2018 р.

Сенцов був одним з трьох претендентів на звання лауреата цієї премії. Іншими номінантами були група з 11 благодійних організацій, які рятують мігрантів у Середземному морі, і лідер протестного руху в Марокко Насер Зефзафі, який знаходиться у в'язниці з травня 2017 року.

Олег Сенцов відбуває 20-річне ув'язнення за звинуваченням у підготовці терактів в анексованому Криму. Режисер відкидає звинувачення. На знак протесту він голодував від 14 травня з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів. Сенцов припинив голодування 6 жовтня. Він назвав це «вимушеним заходом через загрозу насильницького годування».

З вимогою негайно звільнити Сенцова до Росії не раз зверталися міжнародні організації, західні уряди, митці й активісти в усьому світі.

На здобуття премії Сенцова висунула група Європейської народної партії в Європарламенті.

Церемонія нагородження має відбутися 12 грудня у Страсбурзі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті