Коломойський 19 раз програв суди НБУ

Коломойський 19 раз програв суди НБУ

«Програна» сума становить 947 млн грн

Коломойський 19 раз програв суди НБУ
Ігор Коломойський
Фото: УНІАН

Протягом останніх двох місяців господарські суди ухвалили 19 рішень на користь Національного банку України (НБУ) на загальну суму 947 млн грн у спорах зі структурами, пов'язаними з екс-акціонером ПриватБанку Ігорем Коломойським. Про це повідомив начальник управління претензійно-позовної роботи юридичного департаменту НБУ Віктор Григорчук Економічній правді.

Так, одним з важливих напрямів роботи НБУ в судовій площині став процес стягнення заборгованості за кредитами рефінансування, зокрема, з колишнього акціонера ПриватБанку Ігоря Коломойського. Наприклад, Нацбанк подав 148 позовів проти бізнесмена та пов'язаних з ним 32 компаній на загальну суму близько 10 млрд грн.

«Мета цих позовів – змусити відповідачів виконати взяті на себе зобов'язання. Задовго до входження держави в капітал ПриватБанку НБУ надавав фінустанові кредити рефінансування», – повідомив Григорчук.

Коломойський, який на той момент був співвласником банку, надав центральному банку персональну гарантію, що ці кредити будуть погашені. Окрім особистої поруки, регулятор за відповідними договорами отримав забезпечення від підконтрольних Коломойському компаній.

У забезпечення зобов'язань до НБУ передавалися вже всім відомі об'єкти: «Буковель», «Біола», літаки МАУ, агротермінал, нерухомість по всій країні та інше рухоме і нерухоме майно.

«Оскільки на травень 2018 року в ПриватБанку сформувалась прострочена заборгованість перед НБУ на суму близько 10 млрд грн, Національний банк отримав законне право вимагати погашення цього боргу за рахунок, у тому числі, майна поручителів.

Вже зараз можемо говорити про перші успіхи при розгляді цих позовів, адже за останні два місяці господарські суди ухвалили 19 рішень на користь Національного банку на загальну суму 947 млн грн», – повідомляє Григорчук.

Зокрема, суди задовольнили позови НБУ до таких компаній: «Фінілон» (9 позовів), «Еверест Істейт» (4 позови), «Едельвейс-2000» (3 позови), «Скорзонера» (2 позови), «Кобос» (1 позов).

Деякі з ухвалених 19 судових рішень вже набрали законної сили. Це відкрило для Національного банку можливість розпочати процедуру звернення стягнення заставного майна шляхом його продажу на публічних торгах.

Нагадаємо: у січні цього року розслідування компанії Kroll підтвердили, що ПриватБанк був об'єктом масштабних та скоординованих шахрайських дій як мінімум протягом 10 років до націоналізації. Цей факт призвів до збитків у розмірі $5,5 млрд.

Раніше повідомлялось, що Коломойському не дозволили заблокувати розслідування справи ПриватБанку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло