Майнінг біткойнів загрожує екологічною катастрофою через наднормове споживання енергії – дослідження
Через два десятки років такі темпи споживання електрики приведуть до підвищення глобальної температури

Майнінг біткойнів за минулий рік через надмірне споживання енергії призвів до викиду в атмосферу 69 млн тонн вуглецю, що становить 1% від загальної кількості його викидів за минулий рік. Про це йдеться в дослідженні вчених Гавайського університету, опублікованому в науковому журналі Nature Climate Change, на яке посилається ForkLog.
Щоб вивчити екологічний слід біткойна в майбутньому, дослідники розглянули наслідки від запровадження інших інновацій у США, таких як кредитні картки та посудомийні машини. Виявилося, що якщо темпи майнінгу біткойнів будуть збігатися з показниками розвитку цих технологій, то через 16-22 років температура на Землі підвищиться на 2° C.
Слід зазначити, що за підрахунками вчених, підвищення температури більш ніж на 1,5° C загрожує незворотними наслідками для всіх форм життя на планеті.
Вплив майнінгу криптовалют на клімат могло би пом'якшити використання джерел відновлюваної електроенергії – сонячної та вітрової, вважають автори дослідження.
«Споживання енергії біткойном і вуглецевий слід значною мірою залежать від доходів від майнінгу. Якщо доходи не будуть збільшуватися, то і споживання електроенергії не буде рости», – припустив економіст Алекс де Врієс.
У серпні професор катарського університету Джон Трабі опублікував дослідження, в якому описав шкоду для екології від криптоіндустрії.
Зокрема, він зазначає, що через обмежену емісію біткойна з кожним роком витрати на його майнінг збільшуються, що в свою чергу вимагає більшу кількість обладнання, яке споживає «величезну кількість електроенергії».
Процеси, пов'язані з однією біткойн-транзакцією, можуть забезпечити електрикою будинок з однією сімʼєю протягом місяця, зазначає експерт.
На його думку, людство має спроектувати такі моделі майнінгу, при яких не буде споживання електрики і викидів вуглекислого газу в атмосферу.
«Багато блокчейн-розробників не врахували вплив своїх проектів на екологію», – йдеться в дослідженні.
Щоб виправити ситуацію, професор пропонує ввести обмеження на закупівлю та імпорт майнінг-обладнання, а також впровадити фінансову винагороду для розробників «екологічних» блокчейнів.
Нагадаємо, у Вірменії відкрили одну з найбільших у світі майнінгових ферм з 3000 серверів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].