Захворіло у світі
12,910,357
Померло у світі
569,128
Вилікувалось у світі
7,116,957
Захворіло в Україні
54,133
Померло в Україні
1,398
Вилікувалось в Україні
26,503
Майнінг біткойнів загрожує екологічною катастрофою через наднормове споживання енергії – дослідження

Майнінг біткойнів загрожує екологічною катастрофою через наднормове споживання енергії – дослідження

Через два десятки років такі темпи споживання електрики приведуть до підвищення глобальної температури

Майнінг біткойнів загрожує екологічною катастрофою через наднормове споживання енергії – дослідження
фото Shutterstock

Майнінг біткойнів за минулий рік через надмірне споживання енергії призвів до викиду в атмосферу 69 млн тонн вуглецю, що становить 1% від загальної кількості його викидів за минулий рік. Про це йдеться в дослідженні вчених Гавайського університету, опублікованому в науковому журналі Nature Climate Change, на яке посилається ForkLog.

Щоб вивчити екологічний слід біткойна в майбутньому, дослідники розглянули наслідки від запровадження інших інновацій у США, таких як кредитні картки та посудомийні машини. Виявилося, що якщо темпи майнінгу біткойнів будуть збігатися з показниками розвитку цих технологій, то через 16-22 років температура на Землі підвищиться на 2° C.

Слід зазначити, що за підрахунками вчених, підвищення температури більш ніж на 1,5° C загрожує незворотними наслідками для всіх форм життя на планеті.

Вплив майнінгу криптовалют на клімат могло би пом'якшити використання джерел відновлюваної електроенергії – сонячної та вітрової, вважають автори дослідження.

«Споживання енергії біткойном і вуглецевий слід значною мірою залежать від доходів від майнінгу. Якщо доходи не будуть збільшуватися, то і споживання електроенергії не буде рости», – припустив економіст Алекс де Врієс.

У серпні професор катарського університету Джон Трабі опублікував дослідження, в якому описав шкоду для екології від криптоіндустрії.

Зокрема, він зазначає, що через обмежену емісію біткойна з кожним роком витрати на його майнінг збільшуються, що в свою чергу вимагає більшу кількість обладнання, яке споживає «величезну кількість електроенергії».

Процеси, пов'язані з однією біткойн-транзакцією, можуть забезпечити електрикою будинок з однією сімʼєю протягом місяця, зазначає експерт.

На його думку, людство має спроектувати такі моделі майнінгу, при яких не буде споживання електрики і викидів вуглекислого газу в атмосферу.

«Багато блокчейн-розробників не врахували вплив своїх проектів на екологію», – йдеться в дослідженні.

Щоб виправити ситуацію, професор пропонує ввести обмеження на закупівлю та імпорт майнінг-обладнання, а також впровадити фінансову винагороду для розробників «екологічних» блокчейнів.

Нагадаємо, у Вірменії відкрили одну з найбільших у світі майнінгових ферм з 3000 серверів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті