Україна і Вселенський патріархат підписали договір про співпрацю в наданні автокефалії

Україна і Вселенський патріархат підписали договір про співпрацю в наданні автокефалії

Президент Порошенко назвав це рішення історичним

Україна і Вселенський патріархат підписали договір про співпрацю в наданні автокефалії
фото Офіційний сайт Президента України

Президент України Петро Порошенко і Константинопольський патріарх Варфоломій підписали угоду про співпрацю України і Вселенського патріархату. Документ підписано в Стамбулі, інформує прес-служба українського президента.

«Сьогодні історичний день. Українці молилися за те, щоб Господь послав їм єдину православну автокефальну церкву», – зазначив Петро Порошенко.

Зустріч між Порошенком і Варфоломієм проходила за закритими дверима. Після її завершення вони вийшли до преси і повідомили про підписання угоди.

«Цей договір допоможе прискорити надання автокефалії Україні. Це є виключне право матері-церкви – надавати автокефалію, коли вона вважає це за потрібне. Ми переконані, що рішення про надання автокефалії призведе до єдності всіх православних в Україні. Ця нова церква увійде в сім'ю православних церков і всі ми разом будемо працювати для добра наших віруючих», – сказав Варфоломій.

Нагадаємо, крім того, Константинопольський патріархат зняв анафему з глави Української православної церкви Київського патріархату Філарета і скасував документ 17-го століття, за яким, як вважає Російська православна церква (РПЦ), в її юрисдикцію були передані території нинішньої України.

11 жовтня 2018 року Україна вийшла з-під юрисдикції РПЦ. У відповідь синод РПЦ 15 жовтня ухвалив рішення про неможливість подальшого євхаристійного спілкування з Константинополем.

21 листопада в Києві має відбутися «об'єднавчий» собор по створенню нової православної церкви України.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло