Частка виробництва електричної енергії з альтернативних джерел в Україні досягла 1,8%
Загальна потужність досягла 1803,6 МВт

Станом на кінець вересня цього року, частка виробництва електричної енергії з альтернативних джерел в Україні досягла 1,8% від усієї кількості виробленої енергії. Загальна потужність досягла 1803,6 МВт. Про це повідомляє прес-служба Європейської бізнес асоціації.
Так, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, зростання потужності відбулось на 36,7%.
Поступове збільшення потужностей об’єктів відновлювальної електроенергії (ВДE) може створювати додаткове навантаження на енергосистему, особливо на Півдні України (Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізькі області). Адже там розташовано 80% всіх ВДE проектів.
В повідомленні наголошується, що у зв’язку зі збільшенням виробництва в Україні, вкрай важливо в найближчі 5 років будувати високоманеврені потужності. Ними можуть стати накопичувальні акумулюючі станції – для накопичення енергії в пікові періоди.
«Це об’єкти накопичення виробленої електричної енергії, які в потрібний момент можуть в короткий період видати електроенергію в систему та збалансувати її», -йдеться в повідомленні.
Нагадаємо: близько 9% всієї товарної виручки української генерації складають відновлювальні джерела.Раніше повідомлялось, що потужності відновлювальних джерел енергії в lll кварталі зросли в 2,4 раза.
Більше про розвиток альтернативної енергетики читайте в спецпроекті Mind «Галузі майбутнього: розвиток «зеленої» енергетики».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].