США звинуватили Іран, що той приховує свої танкери, вимикаючи їх навігацію

США звинуватили Іран, що той приховує свої танкери, вимикаючи їх навігацію

За словами представника Держдепу, це зробили вже близько десятка суден

США звинуватили Іран, що той приховує свої танкери, вимикаючи їх навігацію
фото pixabay.com

Сполучені Штати обвинуватили Іран у приховуванні їхніх нафтових танкерів за допомогою вимкнення на них морських транспондерів, що дозволяють визначати їх місцезнаходження  через супутник. Про це повідомляє ArabNews із посиланням на слова спецпредставника США з питань Ірану Брайана Хука.

Він також заявив, що цей крок викликав занепокоєність щодо безпеки, бо такі їх дії не дадуть змогу бачити їх іншим кораблям та уникнути ймовірного зіткнення, що в свою чергу може призвести не лише до загибелі людей,а й до екологічної катастрофи. Крім того, це не дозволяє відслідковувати, скільки нафти й кому продає іранська сторона.

Спецпредставник також нагадав, що Іран вже користувався подібною практикою кілька років тому, коли в обхід міжнародних суднохідних правил на кораблях вимикались відповідні передавачі.

Говорячи про нові санкції, націлені на енергетичний, банківський та суднохідний сектори, Хук сказав, що США є дуже обережними та успішними у застосуванні максимального тиску на Іран через обмежувальні заходи, не допускаючи сплеску світових цін нафту.

Держдеп закликав країни, які збираються ці іранські танкери приймати, переглянути своє рішення.

Нагадаємо: днями США ввели другу хвилю санкцій проти Ірану, що стосуються продажів її нафти.

Як повідомлялось, виключення були зроблені для 8 країн, серед яких Китай та Індія.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло