Раді пропонують підняти рентну плату за видобуток вугілля

Раді пропонують підняти рентну плату за видобуток вугілля

Зафіксувати справедливу ринкову ціну вугілля для розрахунку рентних платежів

Раді пропонують підняти рентну плату за видобуток вугілля
Фото: Shutterstock

Зафіксувати справедливу ринкову ціну вугілля для розрахунку рентних платежів та визначати цю ціну на базі біржових показників, сформованих на конкурентних світових біржах, пропонує народний депутат від БПП Павло Різаненко.

Відповідний законопроект №9271 щодо визначення бази оподаткування рентною платою за користування надрами для видобування енергетичного вугілля та антрациту він зареєстрував у Верховній Раді.

«Прийняття проекту Закону дозволить вдосконалити рентний підхід плати за користування надрами для видобування корисних копалин, а саме енергетичного вугілля та антрациту, уніфікувати підхід до визначення бази оподаткування рентною платою за користування надрами для видобування енергетичних корисних копалин з метою уникнення можливих зловживань, і відповідно сприятиме збільшенню надходжень до Державного бюджету України», – йдеться у поясненні до документу.

Як зазначають у прес-службі народного депутата, аналогічні підходи до оподаткування вже діють для нафти та газу.

«Натомість для вугілля і досі існує виключення, що дозволяє зловживати законодавчою прогалиною та сплачувати до бюджету значно менші рентні платежі», – йдеться у повідомленні.

Так, за інформацію розробника законопроекту, потенційними результатами його прийняття мають стати зростання надходжень ренти за користування надрами для видобування енергетичного вугілля та антрациту до Державного бюджету,  а також скасування можливості штучно занизити ціну продажу вугілля для податкових цілей.

Нагадаємо, минулого року експерти зазначали, що, зокрема, через формулу «Роттердам+» держбюджет недоотримав 100 млн грн податків від Ахметова. Так, ціна першого продажу вугілля була значно нижчою, ніж ціна для споживачів за вказаною формулою.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло