mind
Британська бізнес-еліта закликала провести ще один референдум щодо Brexit

Британська бізнес-еліта закликала провести ще один референдум щодо Brexit

На голосування хочуть винести питання, чи задоволена громадськість угодою між Лондоном і Брюсселем

Британська бізнес-еліта закликала провести ще один референдум щодо Brexit
фото Shutterstock

Група відомих британських бізнесменів у четвер закликала провести загальнонаціональний  референдум з питанням про те, чи має Великобританія вийти з Євросоюзу на умовах, про які сподівається домовитися прем'єр-міністр Тереза Мей, чи все-таки залишитися в складі блоку, передає Reuters.

Серед бізнесменів, які закликали до проведення референдуму, – керівники найбільших компаній Великобританії, включаючи голову платіжної компанії Worldpay Майкла Рейка, екс-глава мережі супермаркетів Sainsbury's Джастін Кінг і засновник пивоварної компанії Cobra Beer Каран Біліморіа.

«Вибір стоїть між поганим Brexit чи катастрофічним Brexit», – сказав Джастін Кінг, який запропонував провести референдум, на якому виборці зможуть вирішити, чи приймати умови угоди, яку укладуть Лондон і Брюссель.

«Цього разу йдеться про вибір між кращим варіантом Brexit, про який змогла домовитися прем'єр-міністр, та іншим рішенням», – сказав він.

На референдумі, що відбувся в червні 2016 року, 17,4 млн виборців, або 51,9%, проголосували за вихід країни з ЄС, тоді як 16,1 млн, або 48,1%, – за збереження членства в блоці. Тереза Мей не раз наполягала, що повторного референдуму не буде.

До Brexit, який призначено на 29 березня, залишається менше 5 місяців. Угода між Лондоном і Брюсселем готова на 95%, зазначає видання. Головним каменем спотикання став кордон між Ірландією і Північною Ірландією, остання перебуває в складі Сполученого Королівства.

Нагадаємо, на початку листопада Британія та ЄС досягли згоди щодо такого важливого моменту, як доступ до фінансових послуг після Brexit.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті