mind
Вбивство Джамала Хашоггі: в будинку саудівського консульства знайшли сліди кислоти

Вбивство Джамала Хашоггі: в будинку саудівського консульства знайшли сліди кислоти

Це може стати доказом, що тіло журналіста було розчинене в кислоті

Вбивство Джамала Хашоггі: в будинку саудівського консульства знайшли сліди кислоти
ілюстрація Der Spiegel

Влада Саудівської Аравії використала кислоту та інші хімікати для утилізації тіла убитого журналіста Джамала Хашоггі, повідомило джерело в канцелярії генерального прокурора Туреччини виданню  Al Jazeera.

Як повідомили джерело, сліди фтористоводневої кислоти та інших хімічних речовин були знайдені в колодязі біля будинку саудівського генконсула Мухаммеда аль-Отаібі в Стамбулі.

Турецькі слідчі потайки взяти зразки з колодязя, хоча їм було відмовлено в доступі до цього місця під час обшуку, передає кореспондент зі Стамбула.

«Ми знаємо, що в ніч з 16 на 17 жовтня, коли турецькі слідчі працювали всередині резиденції і хотіли отримати повний доступ до саду та колодязя, вони не отримали дозволу, але змогли швидко взяти деякі зразки з його поверхні», – сказав він.

«Ці зразки були оброблені, і вони містять докази того, що там була кислота та інші хімічні речовини», – зазначає кореспондент.

Інші зразки, взяті з каналізації та дренажної системи навколо дипломатичного району, також показали використання кислоти.

Саудівський журналіст Джамал Хашоггі, який писав для The Washington Post, зник 2 жовтня після того, як зайшов у консульство Саудівської Аравії в Стамбулі.

20 жовтня саудівська влада визнала навмисне вбивство журналіста, зазначивши, що в консульстві відбулася сварка Хашоггі з кількома людьми, і його було задушено.

Турецька влада, посилаючись на власні джерела, стверджувала, що журналісту відрізали пальці і голову, потім розчленували та розчинили в кислоті для того, щоб сховати сліди.

Раніше турецький політик заявив, що тіло убитого журналіста виявили в колодязі на території резиденції саудівського генконсула в Стамбулі.

В ЗМІ зазначається, що 15 осіб, яких повʼязують із вбивством Хашоггі, тісно пов’язані з саудівським принцом Мухаммедом бін Салманом. Зазначається, що він публічно називав журналіста «небезпечним ісламістом».

Між тим видання Son Dakika повідомило, що в одній із саудівських в’язниць було до смерті закатовано ще одного журналіста – Туркі Бін Абдул Азиз Аль-Джазера. Це трапилося через місяць після вбивства Джамала Хашоггі. Аль-Джазер вів сторінку в Twitter, на якій повідомляв про порушення прав людини урядом Саудівської Аравії і членами королівської сім'ї. Аль-Джазер був викрадений в Дубаї і перевезений в Саудівську Аравію.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті