Євросоюз не пристає на головну вимогу Терези Мей щодо Brexit

Євросоюз не пристає на головну вимогу Терези Мей щодо Brexit

Британські міністри, які могли би протистояти виходу країни з ЄС, натомість готуються піти у відставку

Євросоюз не пристає на головну вимогу Терези Мей щодо Brexit
фото Shutterstock

Євросоюз відхилив ключову пропозицію прем'єр-міністра Великобританії Терези Мей стосовно Brexit. Її пропозиція полягала в тому, щоб створити «незалежний механізм» для усунення проблем з митною угодою в Брюсселі відповіли відмовою. В ЄС відмовили в створенні нового органу і заявили, що стежити за дотриманням рішень можливо тільки в рамках Європейського суду.

Про це пише The Sunday Times з посиланням на джерела в уряді.

Ситуацію ускладнює той факт, що чотири британських міністри, які виступають проти виходу Британії з ЄС, «перебувають на межі відставки», тому Терезі Мей не вдасться об'єднати свій кабінет і подолати «фінальний бар'єр» в переговорах з ЄС.

9 листопада міністр транспорту Великобританії Джо Джонсон подав у відставку.

«Реальність Brexit стала неймовірно далекою від того, що колись нам обіцяли. Зараз найдемократичнішим рішенням буде дозволити народу сказати останнє слово», – прокоментував екс-глава відомства своє рішення.

Нагадаємо, більше 50 діючих і колишніх глав компаній Великобританії закликали до проведення загальнонародного референдуму з питанням про те, чи має країна вийти з Євросоюзу на умовах, про які сподівається домовитися прем'єр-міністр Тереза Мей.

Раніше Борис Джонсон пішов у відставку з поста міністра британського МЗС через протиріччя з Мей, а разом з ним – іще кілька міністрів.

Brexit повинен відбутися 29 березня 2019 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті